Turist Rehberliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Turist Rehberliği bölümü hangi üniversitelerde var, Turist Rehberliği bölümü iş olanakları,Turist Rehberliği bölümü taban puanları,Turist Rehberliği bölümü olan üniversiteler,Turist Rehberliği bölümü atamaları,Turist Rehberliği bölümü dersleri,Turist Rehberliği bölümü taban puanları,Turist Rehberliği bölümü kaç yıllık,Turist Rehberliği maaşları

Turist Rehberliği Bölümü Nedir?

Turist rehberliği bölümü, ön lisans programlar arasında tercih edilebilecek en doğru alanlardan biridir. Bölüm, teorik ve uygulamalı eğitim vererek öğrencileri mesleğe hazırlamaktadır. Turist rehberliği bölümü, turizm sektörünün hızlı değişim ve gelişimine ayak uydurabilen ve turistlere ilgili bölgeyi en doğru şekilde aktaran mezunlar yetiştirme hedefindedir.

Turist Rehberliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Turist Rehberliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Turist Rehberliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Turizm ve Çevre
– Genel Turizm
– İlk Yardım
– Bilgi ve İletişim Teknolojileri
– Mesleki İngilizce
– Turizm Sosyolojisi
– Arkeoloji
– Mitoloji
– Rehberlik Meslek Dersi
– Folklor
– Dinler Tarihi
– Türkiye’nin Turizm Coğrafyası
– Müzecilik
– Anadolu Uygarlıkları
– Sanat Tarihi
– Turizm Mevzuatı
– Turizm Pazarlaması

Turist Rehberliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Turizm Rehberliği bölümü mezunu bireyler, turistlere rehberlik edecekleri gezileri programlarını hazırlarlar ve gezi programında olan yerleri detaylı bir şekilde turistlere anlatır. Turistlere önemli konularda yardımcı olur. Turistlere, götürdüğü yere özgü kültürel yemekleri ve yerlerin bilgisini sağlar.

Turist Rehberliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Seyahat sektörü başta olmak üzere turizmin hemen her alanı, havayolları firmaları, bireysel acentacılık, tur operatörlüğü ve kokartlı turizm rehberliği. Alternatif olarak dış ticaret firmaları.

Turist Rehberliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Turist Rehberliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Turist Rehberliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Turist Rehberliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam