Tıbbi Laboratuvar Teknikleri DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri DGS geçiş bölümleri nelerdir.  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü ile sınavsız geçiş yapılacak bölümler nelerdir. DGS ile Tıbbi Laboratuvar Teknikleri mezunları hangi bölümlere geçebilir, 2 yıllıktan 4 yıllığa nasıl geçiş yapılabilir, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri DGS bölümleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derlemeye çalıştık. 2019,2020,2021,2022,2023

  • DGS NEDİR?

Herhangi bir üniversitenin önlisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

Dgs’ye Girerek Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Mezunları Hangi Bölümleri Tercih Edebilir, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Dgs Bölümleri

DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçiş hakkı kazanmaya çalışırlar ve 2 yıllık bir önlisans bölümü olan Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünden mezun olan adaylarda bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli bölümler vardır.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri DGS bölümleri şunlardır:

ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANI Tercih Yapılabilecek Lisans Programları
Tıbbi Laboratuvar
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
Acil Yardım ve Afet Yönetimi Biyoloji
Biyomühendislik
Biyoteknoloji
Genetik ve Biyomühendislik
Hemşirelik
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Sağlık Yönetimi

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Mezunları Geçiş Hakları Olan Bölümleri Nasıl Tercih Edebilir

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul yoksa adayların sadece tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlayan DGS puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  • Biyoloji –> Sayısal, SAY Puan Türü
  • Biyomühendislik –> Sayısal, SAY Puan Türü
  • Biyoteknoloji –> Sayısal, SAY Puan Türü
  • Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji –> Sayısal, SAY Puan Türü
  • Genetik ve Biyomühendislik –> Sayısal, SAY Puan Türü

Bunlar dışında Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna BURADAN bakabilirsiniz.

* Yukarıda yer alan bilgiler ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM olduğu için yine bu kurumun yayımladığı kılavuzları ve duyuruları takip ederek incelemeyi ihmal etmeyiniz.

** Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait kılavuzun tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

DGS PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ

GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 2 + 2 kaçtır?


Basari Sıralamaları