Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik DGS geçiş bölümleri nelerdir.  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü ile sınavsız geçiş yapılacak bölümler nelerdir. DGS ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunları hangi bölümlere geçebilir, 2 yıllıktan 4 yıllığa nasıl geçiş yapılabilir, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik DGS bölümleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derlemeye çalıştık. 2019,2020,2021,2022

  • DGS NEDİR?

Herhangi bir üniversitenin önlisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

Dgs’ye Girerek Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Mezunları Hangi Bölümleri Tercih Edebilir, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Dgs Bölümleri

DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçiş hakkı kazanmaya çalışırlar ve 2 yıllık bir önlisans bölümü olan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünden mezun olan adaylarda bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli bölümler vardır.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik DGS bölümleri şunlardır:

ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANI Tercih Yapılabilecek Lisans Programları
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
Tıbbi İstatistik ve Bilgisayar
İşletme
Uluslararası İşletme Yönetimi
Sağlık Yönetimi

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünden mezun olan adaylar bu bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercihleri yapabilmek ve yerleşebilmek için de bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Mezunları Geçiş Hakları Olan Bölümleri Nasıl Tercih Edebilir

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul yoksa adayların sadece tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlayan DGS puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  • İşletme –> Eşit Ağırlık, EA Puan Türü
  • İşletme Yönetimi –> Eşit Ağırlık, EA Puan Türü
  • Sağlık Yönetimi –> Eşit Ağırlık, EA Puan Türü

Bunlar dışında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna BURADAN bakabilirsiniz.

* Yukarıda yer alan bilgiler ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM olduğu için yine bu kurumun yayımladığı kılavuzları ve duyuruları takip ederek incelemeyi ihmal etmeyiniz.

** Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait kılavuzun tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

DGS PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ

GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
Muş Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muş Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muş Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - 2021 YKS ikinci Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Muğla Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Anadolu İmam Hatip Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Mersin Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Mersin Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Mersin Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Mersin Anadolu İmam Hatip Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) -