Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü hangi üniversitelerde var, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü iş olanakları,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü taban puanları,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü olan üniversiteler,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü atamaları,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü dersleri,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü taban puanları,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü kaç yıllık,Televizyon Haberciliği ve Programcılığı maaşları

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Nedir?

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (TVRP) lisans programında iki ana çalışma alanı yer almaktadır. Alanlardan birincisinin amacı, geleceğin televizyon gazetecisini haber değerlendirme, üretim, yazım, analiz ve eleştiri alanlarında tüm profesyonel becerilerle donatmak, onları son derece rekabetçi bir dünyaya hazırlamaktır. Diğer alanın amacı ise, geleceğin televizyon program yapımcılarını temel beceri ve bilgilerle 21. yüzyıl iletişim çevresine göre hazırlamaktır.

Öğrenciler, televizyon program üretiminde program konsepti oluşturmadan, metin yazımına, yönetmenlik, editörlük, kamera, ses, ışık tasarımı ve uygulamasına kadar tüm aşamaları öğrenmektedirler. Pek çok ders ve atölye çalışması sektörde çalışmakta olan profesyoneller tarafından verilmektedir.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Görsel Üretimin Temelleri,
– Televizyonda Yapım Teknikleri,
– Yaratıcı Yazım ve Görsel Anlatım,
– Haberciler için Uzmanlık Alanları ve Temel Gereçler,
– İnternet Radyosu,
– TV Haber Yazımı,
– Siyaset, Medya ve Demokrasi,
– Dijital Kültürler,
– Medya ve İletişim Hukuku,
– TV Program Türleri,
– Televizyon Çalışmaları,
– Yaratıcı Düşünceden Projeye derslerden bazılarıdır

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Yazılı basın harici, her türlü gelişmeyi halkla buluşturmak adına herhangi bir mekanda yayın gerçekleştirirler.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Özel ve kamu yayıncılığı alanında, yerel, ulusal ve uluslararası medya ortamında çalışabilecek olan Televizyon Haberciliği ve Programcılığı mezunlarının iş alanlarından bazıları şunlardır: Televizyon kanalları ve radyoların ilgili birimleri, prodüksiyon şirketlerinin ilgili birimleri, muhabirlik, programcılık, kamera, ses ve kurgu alanları.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam