Telefondan EBA canlı derse nasıl girilir?

Eba Tv, Eba’ya nasıl girilir, Eba giriş nasıl yapılır, Telefondan eba öğretmen girişi nasıl yapılır?, telefondan eba öğrenci girişi nasıl yapılır? ,Telefondan EBA canlı derse nasıl girilir?

Telefondan EBA canlı derse nasıl girilir? sorusuna birçek şekilde cevap verilebilir. Bilgisayar üzerinden EBA’ya giriş sağlama yöntemlerinden bahsetmiştik. Aynı yöntemleri telefon üzerinden de  yaparak EBA’ya ulaşım sağlanabilir ve candı ders başlatıldığı an katılım sağlanabilir. Şimdi telefondan ebaya nasıl giriş sağlanır bakalım.

» Telefonunuzda bulunan  Google Play veya App Store’dan  EBA uygulamasını indiriyoruz.
» Eba uygulamasını açıyoruz.
» Aşağı kısıma inerek Eba’ya devam et butonuna tıklıyoruz.
» Ardından başka bir ekrana yönlendirme sağlanıyor.
» Ekranın aşağısında giriş yapmam için sekmeler açılıyor.
» T.C. kimlik no ve Güvenlik kodunu girerek bize yeni bir ekran açılıyor.
» Ekrandan bize hangi girişi yapmamız hakkında soruyor ve hangisi ile giriş yapacaksak onu seçiyoruz ve giriş yapıyoruz.
» Ufak bir hatırlatma Eba şifreniz yoksa Eba şifresini edinmelisiniz.( Eba şifresinizi nasıl edinebilirim tıklayarak öğrenebilirsiniz.)

»  Öğrenci olarak katılım sağlamış iseniz; canlı yayın saatiniz gelmişse ekrana giriş esnasından sonra bir hatırlatma geliyor ve canlı derse hemen katılabiliyorsunuz. Ekranda kamera aç,sonra aç .el kaldır gibi  özellikleri kullanabiliriz.

»  Öğretmen olarak katılım sağlamış iseniz;

Karşımıza gelen bilgilendirme mesajına tamam dedikten sonra  sağ üst köşede bulunan üç çizgi menüye ulaşmamızı sağlar.
Canlı dersler sekmesini tıklıyoruz. Burada size ait canlı dersler bulunur.
Eğer canlı ders saatiniz gelmiş  canlı ders sekmesinin köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak başlar deyip canlı yayını başlatabilirsiniz.

Bilgisayarda olduğu gibi burada ek bir şey indirmeye gerek yok. Telefonunuzun android sisteminin güncel ve  sistemin 5 ve üzeri olması gerekmekte. Telefonunuzda varsa virüs programını da devre dışı bırakmanız gerekmekte.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı -
reklam