Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü hangi üniversitelerde var, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü iş olanakları,Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü taban puanları,Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü olan üniversiteler,Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü atamaları,Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü dersleri,Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü taban puanları,Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü kaç yıllık,Tekstil ve Moda Tasarımı maaşları

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Nedir?

Tekstil endüstrisinin gereksinimi olan dokuma, baskı ve giyim tasarımı bilen tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm öğrencileri eğitim süresince tasarım ilkesi bakımından farklı olmayan; fakat ürün oluşturulması için farklı teknik yöntemler gerektiren dokuma, baskı ve giyim tasarımına dönük dersler alırlar.

Bölümdeki eğitim bu üç disiplini özgün sanat ve tasarım ürünlerine aktarmayı amaçlamaktadır. Eğitim fabrika ve fuar ziyaretleri, müze gezileri, konferanslar ve sergiler ile desteklenmektedir. Eğitim desen, baskı ve dokuma atölyeleri ile bilgisayar stüdyosunda verilmektedir. Tekstil ve Moda Tasarım bölümü, ögrencilerin sanat ve tasarım alanlarında günümüz teknolojisi, iletişim ve rekabetçi koşullarına uygun biçimde kendilerini geliştirerek vizyonlarını oluşturmalarını hedeflemektedir. Mezun olan tasarımcılar tüm tekstil fabrikalarında iş imkanı bulabildikleri gibi kendi özel tasarım stüdyolarını da açabilmekte, freelance tasarımcı, moda editörü ya da akademik kariyer şanslarına sahip olmaktadır.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Moda ve tekstil tasarımı bölümünde çizim ve anlatım yöntemleri, desen bilgisi, elyaf bilgisi, karşılaştırmalı batı sanat tarihi, baskı tasarımı ve dokuma tasarımı gibi dersler verilmektedir. Bu bölümde okuyan öğrenciler moda teknik çizim, serbest tasarım atölyesi, aksesuar tasarımı, moda ve tasarımda girişimcilik ile kalık teknikleri ve uygulaması derslerinden sorumlu olurlar.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Moda ve tekstil tasarımı bölümünden mezun olan kişiler moda endüstrisinde öne çıkan gösterişli kıyafetler tasarlayabilirler. Geçmişten günümüze moda kültürünü gözeterek oluşturulan bu kıyafetlerde her bir detay büyük önem taşır. Moda ve tekstil tasarımı bölümünden mezun olan kişiler kendi zevkleri ve müşterilerin talepleri doğrultusunda kıyafet tasarımları yaparlar.

Tekstil ve Moda Tasarımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Tekstil tasarımcısı, moda tasarımcısı, freelance tasarımcı, moda editörü, akademisyen, tasarımcı asistanı, müşteri temsilcisi olarak işe başlayabilirler.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Tekstil ve Moda Tasarımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam