Matematik Soru Bankası

Teknik Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi


Teknik Nedir? Teknik Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Teknik nedir, Teknik nasıl yazılır tdk, Teknik Anlamı tdk, Teknik ne demek, Teknik ne anlama gelir, Teknik anlamı nedir, Teknik Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Teknik – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Teknik  kelimesinin anlamı:

Teknik Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Teknik:
Öğretme yöntemini uygulamaya koyma biçimi.

Teknik Beden Eğitimi ve Spor Terimi Olarak Teknik:
1- Bir sportif hareketin amaca uygun ve belirli kriterlere uygun gerçekleştirilmesi.

2- Bir meslek dalında kullanılan yöntemlerin hepsi. Tekniği güçlü.

Teknik Trafik ve İlk Yardım Terimi Olarak Teknik:
Bir sanat, bir bilim, bir meslek dalında kullanılan yöntemlerin hepsi.

Türk Dil Kurumu’na göre Teknik  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
teknik
İngilizce: technique, technical, Fransızca: technique
1. Herhangi bir sanat, üretim ve öğretim etkinliği için baş vurulması gereken beceri, işlem ya da yol. 2. Mekanik uğraşılara, sanayi ile ilgili işlere ya da uygulamalı bilimlere ilişkin.

Felsefe Terimleri Sözlüğü – 1975
teknik
İngilizce: technics, Fransızca: technique, Almanca: Technik, Diğer: Yun. tekhne
(Yun. tekhne – kılgısal yapabilme gücü) 1. İnsanın, doğal güç ve gereçleri kendisi için yararlı kılma sanatı. 2. Kuramsal bilginin karşısında bilimin uygulamaları, bilimsel bilgiye dayalı uygulamalar. (Günümüzdeki anlamı budur.) Bilimin amacının bilgi olmasına karşılık, tekniğin amacı ortaya bir şey koymadır, üretimdir. 3. Bir yapıt ortaya koyma, bir işi başarmada kullanılan yöntem, yol; yaratma biçimi (düşünme tekniği, çalışma tekniği vb.).

Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu – 2007
technical
teknik

Tıp Terimleri Kılavuzu – 2010
teknik
uygulayım

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
teknik
İngilizce: technique
1. İnsanın, doğal güç ve gereçleri kendisi için yararlı kılma sanatı. 2. Herhangi bir sanat, üretim ve öğretim etkinliği için başvurulması gereken beceri, işlem ya da yol. 3. Mekanik uğraşılara, sanayi ile ilgili işlere ya da uygulamalı bilimlere ilişkin.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

LGS 2023 Sınava girerken öğrencilerden istenecek belgeler nelerdir? - LGS 2023 Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini nereden alacaklardır? - LGS 2023 Sınav giriş belgesi nereden alınacaktır? - 2023 İOKBS Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı - Açık Deniz Sondaj Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - 2023 DGS başvuru kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 9-10 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 7-8 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 5-6 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 3-4 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 1-2 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 9 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 7-8 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 5-6 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 3-4 - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam