Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hakkında Bilgi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Tekirdağ

Kuruluş Yılı :2006

Rektör: Prof. Dr. Mümin Şahin

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Tekirdağ’da kurulan devlet üniversitesi. Üniversite, Trakya Üniversitesi’nin Tekirdağ çevresindeki yerleşkenin ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana geldi. Bünyesinde 10 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, çeşitli merkezler ve rektörlük birimleri, yaklaşık 28000 öğrenci, yaklaşık 5000 öğretim görevlisi barındırmaktadır. Merkez kampüsü Tekirdağ Süleymanpaşa, Değirmenaltı’nda bulunur.

Fakülteler
∼Çorlu Mühendislik Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Veteriner Fakültesi
∼Ziraat Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Beden Eğitimi ve Yüksekokulu
∼Sağlık Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Konservatuvar
∼Türk Müziği Devlet Konservatuvarı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Burs İmkanları

-Üniversitemizde öğrenim gören bütün öğrencilerimiz, devletçe sağlanan burs olanaklarından yararlanma hakkına sahiptir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından her yıl isteyen öğrencilere kredi ve burs verilmektedir.
-Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören maddi durumu yetersiz öğrencilere çeşitli kişi ve kurumlardan sağlanan olanaklar ölçüsünde parasal destek sağlanmaktadır. Üniversitemizdeki başarılı ve yardıma muhtaç öğrencilere üniversitemiz birimlerinde kısmi zamanlı çalışma olanağı da sunulmaktadır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Yurt İmkanları

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi kampüsü içinde, yakınında ve ilçelerde bulunan; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait; yurtlar bulunmaktadır.
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, kampüsüyle öğrencilerine yüksek standartlarda sosyal ve kültürel yaşam alanları sunmaktadır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kampüste Yaşam

Merkez ilçede bulunan alışveriş merkezi, restoranlar öğrencilerimize zevkli zamanlar geçirtebilecek kalitededir. Şehrin denize olan konumu da bu durumu pekiştirmektedir. Ayrıca çok sayıda kafeterya ve sinema salonları da bulunmaktadır. Değirmenaltı Yerleşkemizde bulunan kafeteryalar öğrenci ve personelin hizmetine sunulmuştur. Yerleşkelerimizde çok sayıda öğrenciye hizmet verecek kantinler bulunmaktadır. Öğrenci yemekhanelerin de uzman diyetisyen ve gıda mühendislerince  mutfaklarda hazırlanan yemekler öğrencilerin sağlıklı beslenmesi amaçlanarak hazırlanmaktadır.
Spor Merkezinde,

–>Yüzme Havuzu
–>Fitness Salonu
–>Spor Salonu
–>Hamam-Sauna
–>Plates-Cimnastik
–>Halk Oyunları

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Konumu

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Adresi;  Namık Kemal, Kampüs Caddesi Namık Kemal Üniversitesi No:1, 59030 Süleymanpaşa/Tekirdağ

∼Merkeze 7 km (Araçla yaklaşık 12 dk)
∼Tekirdağ Havaalanına: 53  km (Araçla 45 dk)
∼Tekirdağ Otogarına yaklaşık 6 km (Araçla 12 dk)

 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:(0282) 250 00 00
Fax:(0282)250 9900
Web:http://www.nku.edu.tr/
E-posta: infonku@nku.edu.tr
Adres:Namık Kemal, Kampüs Caddesi Namık Kemal Üniversitesi No:1, 59030 Süleymanpaşa/Tekirdağ

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 2 + 2 kaçtır?


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 7. Sınıf Fen Bilimleri Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 7. Sınıf Matematik Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 7. Sınıf Türkçe Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 6. Sınıf Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 MEB - 6. Sınıf İngilizce Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 İOKBS Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı - MEB ÜLKE GENELİNDE YAPILACAK ORTAK SINAVLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU - 6. Sınıf Fen Bilimleri Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Matematik Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Türkçe Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - Fiat Egea Cross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları