Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü hangi üniversitelerde var, Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü iş olanakları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü taban puanları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü olan üniversiteler,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü atamaları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü dersleri,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü taban puanları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü kaç yıllık,Tarımsal Yapılar ve Sulama maaşları

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Nedir?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü, “Tarımsal İnşaat Mühendisliği” adıyla da anılabilir. Ziraat mühendisliğinin uzmanlık dallarından biridir. Toprak ve suyun en verimli biçimde kullanılması, korunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi bölümün amaçlarındandır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel Bilim Dersleri (Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik vb.)
– Ölçme Bilgisi,
– Teknik Resim,
– Meteoroloji,
– Statik,
– Zemin Mekaniği Difarensiyel Denklemler,
– İleri matematik,
– Hidrolik,
– Sulama,
– Hidroloji,
– Uzaktan Algılama,
– Coğrafi Bilgi Sistemleri,
– Betonarme,
– Arazi Toplulaştırma,
– Kırsal yerleşim,
– Su kaynaklarının planlanması,
– Sistem Müh,
– Tarımda Elektronik,
– Sulama Suyu kalitesi,
– Toprak Su yapıları,
– Tarımsal Yapıların Tasarımı,
– Basınçlı Sulama Sistemleri.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

arımsal yapılar ve sulama alanında öğrenim görmüş ziraat mühendisleri, sulama suyu ihtiyacı saniyede 500 litreye kadar olan sulama tesisleri, sulama suyu ve hayvan içme suyu sağlamak için yapılacak göletler, drenaj, toprak erozyonunu önleyici toprak ve su koruma tesisleri, tarımsal yapılarla ilgili araştırma, etüt, plan, proje uygulama ve kontrol hizmetlerini yapmaya yetkilidirler.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde, Belediyelerde, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde, Tarım Kredi Kooperatiflerinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda, İl Özel İdarelerinde, GAP idaresinde, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde, Kırsal Kalkınma Ajanslarında, Özel Müteahhitlik Firmalarında, doğal kaynaklar ve çevre konusunda çalışan danışman firmalarda iş bulma olanaklarına sahiptirler. Tarımsal bilişim sistemleri endüstrisi ve tarımsal yazılım geliştirme şirketlerinde de iş bulabilirler.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -