Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü hangi üniversitelerde var, Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü iş olanakları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü taban puanları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü olan üniversiteler,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü atamaları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü dersleri,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü taban puanları,Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü kaç yıllık,Tarımsal Yapılar ve Sulama maaşları

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Nedir?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü, “Tarımsal İnşaat Mühendisliği” adıyla da anılabilir. Ziraat mühendisliğinin uzmanlık dallarından biridir. Toprak ve suyun en verimli biçimde kullanılması, korunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi bölümün amaçlarındandır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel Bilim Dersleri (Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik vb.)
– Ölçme Bilgisi,
– Teknik Resim,
– Meteoroloji,
– Statik,
– Zemin Mekaniği Difarensiyel Denklemler,
– İleri matematik,
– Hidrolik,
– Sulama,
– Hidroloji,
– Uzaktan Algılama,
– Coğrafi Bilgi Sistemleri,
– Betonarme,
– Arazi Toplulaştırma,
– Kırsal yerleşim,
– Su kaynaklarının planlanması,
– Sistem Müh,
– Tarımda Elektronik,
– Sulama Suyu kalitesi,
– Toprak Su yapıları,
– Tarımsal Yapıların Tasarımı,
– Basınçlı Sulama Sistemleri.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

arımsal yapılar ve sulama alanında öğrenim görmüş ziraat mühendisleri, sulama suyu ihtiyacı saniyede 500 litreye kadar olan sulama tesisleri, sulama suyu ve hayvan içme suyu sağlamak için yapılacak göletler, drenaj, toprak erozyonunu önleyici toprak ve su koruma tesisleri, tarımsal yapılarla ilgili araştırma, etüt, plan, proje uygulama ve kontrol hizmetlerini yapmaya yetkilidirler.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde, Belediyelerde, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde, Tarım Kredi Kooperatiflerinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda, İl Özel İdarelerinde, GAP idaresinde, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde, Kırsal Kalkınma Ajanslarında, Özel Müteahhitlik Firmalarında, doğal kaynaklar ve çevre konusunda çalışan danışman firmalarda iş bulma olanaklarına sahiptirler. Tarımsal bilişim sistemleri endüstrisi ve tarımsal yazılım geliştirme şirketlerinde de iş bulabilirler.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam