Tarih Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Tarih Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Tarih Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Tarih Öğretmenliği bölümü taban puanları,Tarih Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Tarih Öğretmenliği bölümü atamaları,Tarih Öğretmenliği bölümü dersleri,Tarih Öğretmenliği bölümü taban puanları,Tarih Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Tarih Öğretmenliği maaşları

Tarih Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bölüm tarihsel olayları araştıran, yorumlayan, bulguları gerçeğe bağlı kalarak yansız bir tutumla yeni kuşaklara aktaran öğretmen yetiştirmek amacındadır. Mezunlar orta dereceli okullarda tarih öğretmeni olarak görev yapabilir.

Tarih Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Tarih Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Tarih Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Eğitim süresince;

– İslamiyet’ten Önce Türk Tarihi,
– Eskiçağ Tarihi,
– Bizans ve Batı Avrupa Tarihi,
– Osmanlı Tarihi,
– İslam Tarihi,
– Eskiçağ Tarihi,
– Doğu Avrupa Türk Kavimleri Tarihi,
– Türkiye Coğrafyası,
– Ülkeler Coğrafyası ,
– Eğitim Sosyolojisi,
– Yeni ve Yakınçağda Türk Devletleri,
Türk Kültür Tarihi vb. zorunlu ve seçmeli dersleri alırlar. Öğrenciler eğitimleri sırasında okullarda uygulama yaparlar.

Tarih Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Tarih Öğretmenliği bölümü mezunu olup Tarih Öğretmenliği unvanını almış kişiler meslek hayatları içerisinde ana görevleri çalıştıkları eğitim kurumlarında öğrencilere tarih dersini en iyi ve doğru şekilde öğretebilmektir.

Tarih Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Tarih öğretmenleri, MEB’e bağlı okullarda (ilköğretim okulları, liseler, meslek liseleri vb. ) çalışırlar. Bunun yanı sıra dershane ve benzeri kuruluşlarda görev yaparlar. Tarih öğretmenleri, tarih dersi dışında, Milli Tarih, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Demokrasi ve İnsan Hakları, Genel Türk Tarihi, Osmanlı Tarihi, İslam Tarihi, Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi, Türk Eğitim Tarihi derslerini verebilirler.

Tarih Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Tarih Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Tarih Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Tarih Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tarih Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Tarih Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Özel Üniversite Eğitim Ücretleri 2021 2022 -
reklam