Tapu Kadastro Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Tapu Kadastro bölümü hangi üniversitelerde var, Tapu Kadastro bölümü iş olanakları,Tapu Kadastro bölümü taban puanları,Tapu Kadastro bölümü olan üniversiteler,Tapu Kadastro bölümü atamaları,Tapu Kadastro bölümü dersleri,Tapu Kadastro bölümü taban puanları,Tapu Kadastro bölümü kaç yıllık,Tapu Kadastro maaşları

Tapu Kadastro Bölümü Nedir?

Tapu Kadastro bölümü; ev, tarla, bahçe, fabrika gibi taşınmaz malların yerlerini gösteren haritaların çıkarılması ve bunların tapuya kaydedilmesi konusunda hizmet veren meslek mensuplarını yetiştiren bir lisans bölümüdür.

Tapu Kadastro Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Tapu Kadastro bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Tapu Kadastro Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
– Bilgisayar Teknolojileri
– Borçlar Hukuku
– Coğrafi Bilgi Sistemleri
– Eşya Hukuku
– Fotogrametri
– Genel Muhasebe
– Hukukun Genel Esasları
– İktisada Giriş
– İletişim
– İngilizce
– İnşaat ve Gayrimenkul Muhasebesi
– Kadastro Bilgisi
– Kamu Maliyesi
– Kentleşme ve İmar
– Matematik
– Ölçme Bilgisi
– Osmanlı Paleografyası
– Osmanlı Türkçesi
– Tapu Kadastro Bilgi İşlem Sistemi I (TAKBİS)
– Tapu Sicili Uygulamaları
– Taşınmaz Değerlemesi
– Türk Dili
– Vergi Hukuku
– Yönetim ve Organizasyon

Tapu Kadastro Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Tapu sicillerinin oluşturulması, tutulmasında Tapu ve Kadastro Teknikerleri ile görevlidir. Aynı zamanda arazi ölçümlerinde de görev alırlar. Bölüm mezunları çalıştıkları kuruma göre, alt yapı hizmetleri, ulaşım alanı, imar uygulamaları, Kent bilgi sistemi uygulamaları, arsa ve arazi düzenlemeleri, afet yönetim sistemleri alanlarında görev alabilirler.

Tapu Kadastro Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Tapu ve kadastro bölümü mezunlarının çalışabileceği alanlar ise şöyle; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, TEK, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, İller Bankası, belediyeler gibi kamu kuruluşları ile harita, parselasyon, imar planı, yol, baraj gibi çalışmalar yapan şirketlerin bünyesi dahil olmak üzere bir çok iş alanında görev alabilirler.

Tapu Kadastro Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Tapu Kadastro bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Tapu Kadastro Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Tapu Kadastro Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Tapu Kadastro Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Tapu Kadastro Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam