Süt Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Süt Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Süt Teknolojisi bölümü iş olanakları,Süt Teknolojisi bölümü taban puanları,Süt Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Süt Teknolojisi bölümü atamaları,Süt Teknolojisi bölümü dersleri,Süt Teknolojisi bölümü taban puanları,Süt Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Süt Teknolojisi maaşları

Süt Teknolojisi Bölümü Nedir?

Süt Teknolojisi Bölümü, memelilerin doğumundan itibaren tüketicilere doğum ve beslenme sürecinin temel, taze, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde verilmesini sağlamak için bilgi ve deneyim aktarımı için kurulmuş bir eğitim disiplinidir. peynir, yoğurt, tereyağı ve diğer süt ürünleri ile süt yan ürünleri.

Bu bölümün amacı, süt üretiminin artırılması, süt ve süt ürünlerinin kalitesinin korunması, süt fabrikalarının kurulması ve düzenlenmesi ve süt atıklarının kullanımı alanında yeterli teknik bilgi ve donanım sağlanması.

Süt Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Süt Teknolojisi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Süt Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Eğitim almayı amaçlayan aday öğrenciler;

– Botanik,
– Biyokimya,
– Süt ve Süt Ürünleri Teknolojisi,
– Organik Kimya,
– Genel Mikrobiyoloji,
– Gıda Bilim ve Teknoloji,
– Süt Endüstrisinde İşlem ve Kontrol Uygulamaları,
– Beslenme ve Süt Ürünleri,
– Dondurma Teknolojisi,
– Süt Endüstrisinde İşlem Mühendisliği,
– Süt Endüstrisinde Saf Kültür,
– Krema ve Tereyağı Teknolojisi,
– Sütçülük Artıklarının Değerlendirilmesi,
– Peynir Teknolojisi,
– Yoğurt ve Benzeri Fermente Süt Ürünleri Teknolojisi

Süt Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Süt Teknolojisi bölümünün yıllık eğitimini başarıyla tamamlayıp mezun olan öğrenciler, “Ziraat Mühendisi” unvanının sahibi olur. Kamu kuruluşları ve süt, süt ürünlerini kapsayan her türlü özel sektör firmalarında çalışabilirler. Süt ve süt ürünlerinin kalitesinin arttırılması için üretiminden pazarlamasına kadar her aşamasında görev alabilirler. Görev tanımları çalıştıkları, kuruma ve firmaya göre değişir. Amaçları süt ve ürünlerinden maksimum verimi sağlamaktır.

Süt Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Süt ürünlerinin kalitelerinin artırılması, ürün sayısının artması ve artıkların değerlendirilmesi adına çalışmalar yaparak maksimum verim sağlamaktır.

Süt Teknolojisi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Süt Teknolojisi bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Süt Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Süt Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Süt Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Süt Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -