Sümeroloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sümeroloji bölümü hangi üniversitelerde var, Sümeroloji bölümü iş olanakları,Sümeroloji bölümü taban puanları,Sümeroloji bölümü olan üniversiteler,Sümeroloji bölümü atamaları,Sümeroloji bölümü dersleri,Sümeroloji bölümü taban puanları,Sümeroloji bölümü kaç yıllık,Sümeroloji maaşları

Sümeroloji Bölümü Nedir?

Sümeroloji Bölümü, çivi yazısı kullanan eski toplumların anlaşma şeklini, özelliklerini ve tarihlerini araştıran bir bölümdür. Bu bölümde Sümercenin yanı sıra Asur lehçeleri, Akadcanın Babil ve Sami gibi diller üzerine durulur. Bu bölüm aracılığı ile eski toplumların özellikleri ve toplum ilişkileri incelenir.

Sümeroloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sümeroloji bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sümeroloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Çivi Yazısı ve Tarihsel Gelişimi
– Eski Asur Çağı Metinleri
– Akad Dili ve Grameri
– Eski Babil Çağı Mektupları
– Sümerce Kolay Metinler
– Akadca Kolay Metinler
– Eski Anadolu Kültür Tarihi
– Eski Mezopotamya Kültür Tarihi
– Anadolu’da İlk Yerleşimler ve Şehir Devletleri
– Hammurabi Kanunu
– Sümerce Kolay Metinler

Sümeroloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sümeroloji bölümü mezunu bireyler bir kuruma bağlı kalarak veya serbest olarak çivi yazısı kullanan ve yeterli bilgilere sahip olunamayan kavimler hakkında araştırmalar yapmak temel sorumluluklarıdır.

Sümeroloji Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sümeroloji Bölümünden mezun olan kişiler genellikle masa başı işlerde görev yapıyor. Fakat bazı kişiler, tarihi araştırmalarda da kendisine yer buluyor. Bu bölümü okuyacak kişilerin araştırmacı, meraklı ve tarihi seven bir kişiliğe sahip olması gerekir.

Sümeroloji Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sümeroloji bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Sümeroloji Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sümeroloji Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sümeroloji Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sümeroloji Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 - Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 -
reklam