Sosyal Hizmet Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sosyal Hizmet bölümü hangi üniversitelerde var, Sosyal Hizmet bölümü iş olanakları,Sosyal Hizmet bölümü taban puanları,Sosyal Hizmet bölümü olan üniversiteler,Sosyal Hizmet bölümü atamaları,Sosyal Hizmet bölümü dersleri,Sosyal Hizmet bölümü taban puanları,Sosyal Hizmet bölümü kaç yıllık,Sosyal Hizmet maaşları

Sosyal Hizmet Bölümü Nedir?

Sosyal Hizmetler Yüksekokulunda insanların yeteneklerini en iyi şekilde kullanabilmelerine yardım ederek, toplum içinde gereksinimlerini karşılamaları amacıyla eğitim ve araştırma yapılır. Bu bölümdeki eğitim:insan, toplum ve sosyal hizmet teori ve uygulamaları çerçevesinde yürütülmektedir. Sosyal hizmetler uzmanları çerçevesinde yürütülmektedir. Sosyal hizmetler uzmanları görev aldıkları ilgili kurumlarda yönetici, planlayıcı, araştırıcı ve uygulayıcı olarak çalışırlar. Bunlar, korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, sakatlar; suçlular, yoksullar, çözümünde bireylere mesleki bilgiler verir; sorunların bireysel ve toplumsal olarak önlenmesi ve çözümlenmesi için çalışırlar.

Sosyal Hizmet Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sosyal Hizmet bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sosyal Hizmet Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Sosyoloji,
– Sosyal Hizmet Mevzuatı,
– Sosyal Güvenlik,
– Psikoloji,
– İnsan Davranışı ve Sosyal Çevre,
– Sosyal Hizmet Kuramları,
– Sosyal Politika,
– Hukukun Temel Kavramları,
– Aile ve Çocukla Sosyal Hizmet,
– Engellilere Sosyal Hizmet,
– Engelli Bakımı ve Rehabilitasyonunu Planlama,
– Göçmen ve Sığınmacılara Sosyal Hizmet,
– Sosyal Antropoloji,
– Ruh Sağlığı ve Bozuklukları

Sosyal Hizmet Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sosyal hizmetler yüksekokulundan mezun olanlar “Sosyal Çalışmacı” ünvanı ile görev yaparlar. Sosyal çalışmacılar, korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, sakatlar, suçlular, yoksullar, hastalar, işsizler gibi grupların sorunlarının çözümünde bireylere, mesleki bilgi ve becerisiyle yardımcı olur; bu sorunların toplumsal olarak önlenmesi ve çözülmesi için kurumlar aracılığıyla ve toplum kaynaklarından yararlanarak çalışmalarını yürütür.

Sosyal Hizmet Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal çalışmacılar, Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda, SSK’da, İş ve İşçi Bulma Kurumunda, DPT’de, sosyal hizmet il müdürlüklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, körler ve sağırlar okullarında, çocuk yuvalarında, yetiştirme yurtlarında, kreş ve gündüz bakımevlerinde, huzurevlerinde, ıslahevlerinde, cezaevlerinde, nüfus planlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışabilirler.

Sosyal Hizmet Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sosyal Hizmet bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Sosyal Hizmet Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Hizmet Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Hizmet Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sosyal Hizmet Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 - Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 -
reklam