Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sosyal Güvenlik bölümü hangi üniversitelerde var, Sosyal Güvenlik bölümü iş olanakları,Sosyal Güvenlik bölümü taban puanları,Sosyal Güvenlik bölümü olan üniversiteler,Sosyal Güvenlik bölümü atamaları,Sosyal Güvenlik bölümü dersleri,Sosyal Güvenlik bölümü taban puanları,Sosyal Güvenlik bölümü kaç yıllık,Sosyal Güvenlik maaşları

Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir?

Gerek kamu gerekse özel sektör işletmelerinde çalışan personelin sosyal güvenlikle ilgili tüm işlemlerini ilgili mevzuata uygun olarak belge veya bilgisayar ortamında yapabilme, personel özlük dosyalarını zamanında ve doğru bir şekilde hazırlayabilme, bireysel emeklilik, hayat ve hayat dışı sigortacılık gibi özel sigortacılık işlemlerini düzenleyebilme gibi mesleki becerilere sahip “Sosyal Güvenlik Meslek Elemanları” yetiştirmeyi amaçlayan iki yıllık ön lisans programına “Sosyal Güvenlik” programı adı verilmektedir.

Sosyal Güvenlik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sosyal Güvenlik bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Sosyal Güvenlik Bölümü Dersleri Nelerdir?

Genel Hukuk, Sosyal Güvenlik Teorisi, Sosyal Politika I, Davranış Bilimleri, Genel İktisat, Çalışma İlişkileri Tarihi, Üniversite Kültürü I, Türk Dili I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I ve İngilizce I dersleri; ikinci yarıyılda Genel İşletme, Genel Muhasebe, Sosyal Politika II, Sosyal Hizmete Giriş, Pozitif Psikoloji ve İletişim Becerileri, İş Hukuku, Üniversite Kültürü II, Türk Dili II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II ve İngilizce II dersleri; üçüncü yarıyılda, Kamu Yönetimi, Sosyal Güvenlik Hukuku, Meslek Etiği, Çalışma Ekonomisi ve Türkiye’nin Toplumsal Yapısı dersleri; dördüncü yarıyılda, İnsan Kaynakları Yönetimi, Türk Vergi Sistemi, Bilişim ve Teknoloji Hukuku, İşletmelerde Sosyal Güvenlik Uygulamaları, Sosyal Güvenliğin Güncel Sorunları, Sigortacılık dersleri verilmektedir.

Sosyal Güvenlik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sistemle ve yönetmeliklerle ilgili araştırmalar yapar. Gerekli çalışmaları yaparak bireylerin haklarının teminini sağlar. Yaşanan güncel olaylara pratik çözümler getirerek bireylere fayda sağlar. Sosyal güvenlikle ilgili olayların değerlendirilebilmesine yönelik olarak örnek olayları araştırır, avantajlar-fırsatlar-dezavantajlar bulur ve çözüme ulaştırır. Sosyal güvenliğin sağlanması ve korunmasında sürekliliği sağlayabilmek için yeni çıkan uygulamaları takip eder ve ilgili bireylere uygulamak için gerekli çalışmaları yapar.

Sosyal Güvenlik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Program mezunları kamuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Sosyal Güvenlik Kurumu ve özelde İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Personel Müdürlüğü gibi departmanlarda meslek elemanı olarak ve konuyla ilgili danışmanlık hizmeti veren bürolarda danışman olarak çalışabilmekte, kendi bürolarını açabilmektedirler.

Sosyal Güvenlik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Güvenlik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Güvenlik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımı açıklandı - 2022 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - Iğdır Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Hatay Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Hakkari Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Gümüşhane Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Giresun Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Gaziantep Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam