Sondaj Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sondaj Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Sondaj Teknolojisi bölümü iş olanakları,Sondaj Teknolojisi bölümü taban puanları,Sondaj Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Sondaj Teknolojisi bölümü atamaları,Sondaj Teknolojisi bölümü dersleri,Sondaj Teknolojisi bölümü taban puanları,Sondaj Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Sondaj Teknolojisi maaşları

Sondaj Teknolojisi Bölümü Nedir?

Sondaj Teknolojisi bölümü; maden, petrol, su, jeotermal enerji çıkarmada, zemin etütleri vb. işlerde yeri delme veya silindirik kazı işlerinde jeolog, petrol, maden ve makine mühendisleri ve işçiler arasında ara eleman olarak çalışan meslek elemanlarını yetiştiren bir önlisans programıdır.

Sondaj Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sondaj Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Sondaj Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Yeraltı suları bilgisi,
– Maden yasaları ve mevzuatları,
– Teknik resim bilgisi ve uygulaması,
– Sağlık ve ilk yardım bilgisi,
– Sondaj uygulamaları,
– Kaynak teknikleri ve uygulamaları,
– Pompa ve Sondaj tekniği bilgisi,
– Genel motor ve makine,
– Maden ve zemin sondajı.

Sondaj Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mühendis tarafından hazırlanan sondaj programının, sondaj personeli tarafından yürütülmesini sağlar. Görevlileri ve kullanılacak makineleri sağlar.  Yapılan çalışmada iş emniyetini sağlar, kontrol eder. Yeraltında yapılacak araştırma ve maden işletmeleri için delme işlemini yapar. Delme işleminde gelinen her noktada toprak örnekleri alır (yapılan işin geldiği durumu tespit için) ve bunları laboratuvarda inceler. Mühendislerle çalışanlar arasındaki teknik iletişimi sağlar.

Sondaj Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sondaj Teknolojisi Programı mezunları jeotermal, petrol, maden, yer altı suyu, zemin araştırma sondajcılığı konularında çalışan özel firmalarda ve kamu kurumlarında istihdam edilmektedirler.

Sondaj Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sondaj Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sondaj Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sondaj Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam