logo
logo
logo

Sınavsız geçişle tercih yapacaklar dikkat!

26.05.2016
A+
A-
Sınavsız geçişle tercih yapacaklar dikkat!

2016 ÖSYS Kılavuzu’nda “sınavsız geçiş hakkı” yer aldığı için yaklaşık 78 bin öğrenci bu haktan yararlanmak için başvurdu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmedi

TBMM Başkanlığı’na sunulan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nda “unutulan” bir madde bu yıl üniversiteli olacağını düşünen 77 bin 814 öğrencinin bu hayalini bitirecek.


Çünkü tasarıya göre meslek lisesi öğrencilerinin alanlarının devamı niteliğindeki yükseköğretim programlarına sınavsız geçişlerini düzenleyen bu hak kaldırılıyor. Oysa 2016 ÖSYS Kılavuzu’nda “sınavsız geçiş hakkı” yer aldığı için yaklaşık 78 bin öğrenci bu haktan yararlanmak için başvurdu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmedi. Eğer tasarıya düzenlemenin bu yılın öğrencilerini kapsamadığına ilişkin bir ek madde konulmazsa bu öğrenciler için üniversiteye gitmek söz konusu değil.
 
Kaynak:Habertürk

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. hayriye dedi ki:

    Merhaba ben 2003 yılı tıbbi sekreterlik sağlık meslek lisesi mezunuyum. Bu yıl sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istesem, başvurabilir miyim? Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla büyük olasılıkla başvurabiliyorum ama yine de emin olmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler.

  2. sibel dedi ki:

    bende yabanci uyukluyum üniversite okuorum sinifdayim cocuk gelisime kayit yapmak istiyorum nsil yapcam

  3. leyla dedi ki:

    yabancı uyruklu ögrenciyim 4 yıllık üniversite okuyorum …2 aya biticek ,kayıt yaptıra bılırmıyım ?