Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü iş olanakları,Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü taban puanları,Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü olan üniversiteler,Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü atamaları,Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü dersleri,Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü taban puanları,Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü kaç yıllık,Sigortacılık ve Risk Yönetimi maaşları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir?

Sigortacılık ve risk yönetimi bölümü, sigorta sektöründe çalışacak, sigorta sektörünün sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında rol oynayacak donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Eğitim boyunca ülkemizin sigorta sektörü durumu hakkında bilgi edinilir ve ayrıca başka ülkelerin sigorta sistemleri incelenir.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Matematik
– Ekonomi
– Bilgisayar
– Muhasebe
– Hayat ve Hayat Dışı Sigorta
– Reasürans
– Sigortacılıkta Pazarlama ve Satış Teknikleri
– Sigorta Hukuku
– Risk Yönetimi
– Avrupa Birliği’nde Sigortacılık
– Türkiye’de Sigortacılık Uygulamaları
– Sosyal Güvenlik Sistemleri
– Aktüerya Matematiği
– Sigortacılıkta Hasar ve Tazminat Uygulamaları
– Sigorta İstatistiği
– Risk Analizi

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bölümden mezun olacak öğrenciler sigorta endüstrisinin yaşam, sağlık, mal ve kaza sigortası branşlarında, ürün fiyatlandırılmasında, şirketlerin yatırım yönetiminde, pazarlamada çalışacaklardır. Emeklilik planlaması ve finansal planlamalarda ise danışman olarak görev alacaklardır. Kamu sektöründe sigorta şirketlerine danışmanlık yapacaklar ve sosyal güvenlik programlarında çalışacaklardır. Diğer alanlarda da reasürans, yatırım şirketleri, bankalar, üniversiteler ve büyük şirketlerde çalışacaklardır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Bölüm mezunları, sigorta ve sosyal güvenlik kuruluşlarında uzman ve danışman olarak çalışabilirler. Ayrıca Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Sayıştay, BDDK, SPK, kamu ve özel bankalar ile diğer kamu kuruluşlarının, sigorta işletmelerinin, danışmanlık şirketlerinin, menkul kıymet aracı kuruluşlarının ve özel sektör işletmelerinin finans bölümlerinde finansal analist, risk analisti, risk yöneticisi, sigorta brokerı, sigorta uzmanı, sigorta pazarlamacısı, denetim elemanı, yatırım fonlarının yada bireysel emeklilik fonlarının yönetiminde portföy yöneticisi olarak çalışabilirler. Bunun yanında serbest muhasebeci, mali müşavir ve yeminli mali müşavir olarak bağımsız bir mesleğe de sahip olabilirler.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -