Sermaye Piyasası Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sermaye Piyasası bölümü hangi üniversitelerde var, Sermaye Piyasası bölümü iş olanakları,Sermaye Piyasası bölümü taban puanları,Sermaye Piyasası bölümü olan üniversiteler,Sermaye Piyasası bölümü atamaları,Sermaye Piyasası bölümü dersleri,Sermaye Piyasası bölümü taban puanları,Sermaye Piyasası bölümü kaç yıllık,Sermaye Piyasası maaşları

Sermaye Piyasası Bölümü Nedir?

Bu programı bitirenler bankalarda yatırım danışmanı, portföy yöneticisi olarak görev yaparlar. Sermaye piyasasının hızlı gelişen bir sektör olması nedeni ile bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan gereksinim artmaktadır.

Sermaye Piyasası Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sermaye Piyasası bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sermaye Piyasası Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Finansal Yönetim,
– İktisada Giriş,
– İşletmeye Giriş,
– Sermaye Piyasası Araçlarında Vergilendirme,
– Aracı Kurumlar Muhasebesi,
– Bankacılık Teorisi ve Politikası,
– Ekonomik Sistemler,
– Makroekonomi,
– Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi,
– Finansal Piyasalarda Modelleme vb.

Sermaye Piyasası Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sermaye piyasası programını bitirenler Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Mezunlar bankalarda ve borsalarda parasını değerlendirmek isteyen müşterilere danışmanlık yaparlar ve paralarını hangi hisse senetlerine veya fonlara yatırırlarsa ne kadar zamanda ne miktar kâr elde edecekleri ve varsa her bir seçeneğin riskleri hakkında bilgi verirler.

Sermaye Piyasası Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sermaye piyasası programını bitirenler bankalarda ve borsalarda yatırım danışmanı, portföy yöneticisi olarak görev yaparlar. Sermaye piyasasının hızla gelişen uluslararası piyasalara açılan bir sektör olması nedeni ile bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan gereksinim artmaktadır.

Sermaye Piyasası Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sermaye Piyasası bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Sermaye Piyasası Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sermaye Piyasası Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sermaye Piyasası Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sermaye Piyasası Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam