Sermaye Piyasası Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Sermaye Piyasası bölümü hangi üniversitelerde var, Sermaye Piyasası bölümü iş olanakları,Sermaye Piyasası bölümü taban puanları,Sermaye Piyasası bölümü olan üniversiteler,Sermaye Piyasası bölümü atamaları,Sermaye Piyasası bölümü dersleri,Sermaye Piyasası bölümü taban puanları,Sermaye Piyasası bölümü kaç yıllık,Sermaye Piyasası maaşları

Sermaye Piyasası Bölümü Nedir?

Bu programı bitirenler bankalarda yatırım danışmanı, portföy yöneticisi olarak görev yaparlar. Sermaye piyasasının hızlı gelişen bir sektör olması nedeni ile bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan gereksinim artmaktadır.

Sermaye Piyasası Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sermaye Piyasası bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sermaye Piyasası Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Finansal Yönetim,
– İktisada Giriş,
– İşletmeye Giriş,
– Sermaye Piyasası Araçlarında Vergilendirme,
– Aracı Kurumlar Muhasebesi,
– Bankacılık Teorisi ve Politikası,
– Ekonomik Sistemler,
– Makroekonomi,
– Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi,
– Finansal Piyasalarda Modelleme vb.

Sermaye Piyasası Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sermaye piyasası programını bitirenler Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Mezunlar bankalarda ve borsalarda parasını değerlendirmek isteyen müşterilere danışmanlık yaparlar ve paralarını hangi hisse senetlerine veya fonlara yatırırlarsa ne kadar zamanda ne miktar kâr elde edecekleri ve varsa her bir seçeneğin riskleri hakkında bilgi verirler.

Sermaye Piyasası Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sermaye piyasası programını bitirenler bankalarda ve borsalarda yatırım danışmanı, portföy yöneticisi olarak görev yaparlar. Sermaye piyasasının hızla gelişen uluslararası piyasalara açılan bir sektör olması nedeni ile bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan gereksinim artmaktadır.

Sermaye Piyasası Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sermaye Piyasası bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Sermaye Piyasası Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sermaye Piyasası Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sermaye Piyasası Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sermaye Piyasası Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam