Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü hangi üniversitelerde var, Seramik ve Cam Tasarımı bölümü iş olanakları,Seramik ve Cam Tasarımı bölümü taban puanları,Seramik ve Cam Tasarımı bölümü olan üniversiteler,Seramik ve Cam Tasarımı bölümü atamaları,Seramik ve Cam Tasarımı bölümü dersleri,Seramik ve Cam Tasarımı bölümü taban puanları,Seramik ve Cam Tasarımı bölümü kaç yıllık,Seramik ve Cam Tasarımı maaşları

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Nedir?

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü lisans eğitiminin ana hedefi, öğrencilere görsel sanatlar alanında çok yönlü düşünebilme yetisini ve disiplinler arası sanat görüşünü kazandırmaktır. Bu hedef doğrultusunda bölümümüzün amacı, gelişen teknolojiler göz önünde bulundurularak öğrencilere seramik sanatı alanında temel bilgileri kazandırmak, araştırma ve tasarım tekniklerini, sanatsal düşünce ve yetilerini geliştirmek ve bu yetileri özgün bir biçimde kullanabilmelerini sağlamaktır.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Seramik ve Cam Uygulamaları,
– Dekor Teknikleri,
– Alçı Model, Şekillendirme ve Kalıp Uygulamaları,
– Çamur Tornasında Şekillendirme,
– Topluma Hizmet Uygulamaları,
– Seramik Cam Analizi Yöntemleri,
– Cam Tasarımı ve Uygulamaları,
– Seramik Sırları ve Hesaplamaları,
– Seramik ve Cam Dekor Teknikleri,
– Yüzeysel Tasarım.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Ürünlerin biçimlendirileceği model ve kalıpları hazırlar.  Seramik çamurunu hazırlar, akışkanlığını ve yoğunluğunu kontrol eder. Hazırladığı çamuru biçimlendirir ve süsler. Şekil verilen çamuru fırında pişirir. Uygun desenleri, çeşitli boya ve fırçalar kullanarak ürün üzerine çizer. Şekil verilmiş seramiğin üzerine sır adı verilen parlak maddeyi sürer ve son haline gelmesi için tekrar fırında pişirir.

Seramik ve Cam Tasarımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Seramik ve cam bölümü mezunları genellikle özel sektördeki seramik ve cam fabrikalarında veya atölyelerinde iş bulmaktadır. Mezunların kamuda çalışma imkanları da vardır.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Seramik ve Cam Tasarımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam