Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var, Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü iş olanakları,Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü taban puanları,Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü olan üniversiteler,Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü atamaları,Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü dersleri,Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü taban puanları,Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü kaç yıllık,Sanat ve Kültür Yönetimi maaşları

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Nedir?

Sergi, festival ve fuar gibi sanatsal etkinliklerin, organizasyonu üzerine teorik ve uygulamalı olarak disiplinlerarası eğitim veren bir bölümdür. Sanatın tarihsel gelişimi, sanat mekanlarının yapısal analizi, kültürel çalışmalar, video sanatı, maliyet hesapları, sponsorluk ve halkla ilişkiler gibi alanlar programda ağırlıklı olarak ele alınmaktadır. Program dersleri arasında, Sanat ve Kültür Tarihi, Çağdaş Sanat, Sahne Sanatları, Halkla İlişkiler, Kültürel Çalışmalar, Pazarlama, Ekonomi, Reklam Yönetimi gibi dersler aracılığıyla sağlanmaktadır.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Kültür Kurumları Tarihi,
– Sanat Tarihi,
– Resimleri Okumak,
– Çağdaş Sanat Teorisi ve Pratiği,
– Sanat Ortamı ve Kültür Analizi,
– Sanat ve Kültür için Finansal Araçlar,
– Kültür Endüstrileri ve Yaratıcı Endüstriler,
– Kültürün Pazarlanması,
– Müzeler,
– Fuarlar ve Koleksiyonlar,
– Bienaller ve Sanat Piyasaları,
– Sanatta İletişim ve Fonlama,
– Yaratıcı Süreçler ve Sanat,
– Sergi Projesi ve Uygulaması,
– Kültür Sanat Kurumları Yönetimi,
– Kültür Mirası Yönetimi,
– Çok Kültürlülük ve Sanat.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sanat tarihi bölümünden mezun olan kişiler sanat mimari ve tasarım eserlerinde bulunan kalıntılara bakarak, bu kalıntıları analiz edip, kalıntıların hangi dönemden, hangi kültürden kaldığına dair çalışmalar yürütmektedir.

Sanat ve Kültür Yönetimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Sanat ve Kültür Yönetimi Programı, değişen sanatsal, kültürel, ekonomik ve sosyal çevrede yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde yaratıcı projeler ve yeni yaklaşımlar geliştirebilecek, çağdaş kültür ve sanat kurumlarının katılımcı, paylaşımcı ve sürdürülebilir olabilmesi doğrultusunda karar alabilecek, geleceğin profesyonellerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Program mezunları İKSV gibi sanat vakıflarında; Akbank Sanat, İş Sanat, SALT gibi bankalar tarafından kurulmuş sanat merkezlerinde, belediyelerin kültür merkezlerinde ve giderek arttığını gördüğümüz üzere tiyatro kurmak gibi kendi yaratıcı girişimlerinde görev alabilmektedir.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Sanat ve Kültür Yönetimi bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sanat ve Kültür Yönetimi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2021 2022 -