Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü hangi üniversitelerde var, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü iş olanakları,Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü taban puanları,Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü olan üniversiteler,Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü atamaları,Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü dersleri,Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü taban puanları,Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü kaç yıllık,Sahne ve Dekor Tasarımı maaşları

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Nedir?

Sahne ve Dekor Tasarımı Programında, genel kültür ve sanat kültürü içeren teorik dersler, diğer programlar ile ortak olup, alana yönelik dersler ayrılmaktadır. Üçüncü yarıyıldan itibaren alana yönelik teorik ve uygulamalı dersler çeşitlendirilerek, öğrencilerin bireysel tercihlerine göre uzmanlaşmalarına olanak sağlanmıştır. Ayrıca farklı alanlara uyum sağlayabilme yetenekleri ve ekip olma ruhunun gelişebilmesi için; seçmeli, teorik ve uygulamalı ders ve seminerlerle müfredat programı zenginleştirilmiştir.

“Yardımcı Sahne ve Dekor Tasarımcısı” adaylarının çalışma alanlarına giren konularda araştırıcı ve yaratıcı güce sahip, görsel algılama yeteneği gelişmiş, figür, nesne ve mekana üslup özelliğini veren dekor elemanlarını oluşturabilen ve uygulayabilen, yetenekli yardımcı sahne ve dekor tasarımcıları ve uygulayıcıları olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Tasarım Kuramları, Temel Tasarım İlkeleri
– Görsel Algı,
– Çoklu Ortam Uygulamaları,
– Malzeme bilgisi ve tasarım,
– Form – Geometri,
– Web Bilgisi,
– Analitik Desen,
– 3 Boyut Görselleştirme,
– Desen Bilgisi,
– Ölçek ve İnsan,
– Perspektif,
– Genel Sanat Tarihi,
– Fuar Tasarımı,
– Sahne ve Dekor Tasarımı
– Spor Kültürü,
– Müzik Kültürü,
– Çevre Koruma,
– Mobilya Tasarımı,
– Vitrin Tasarımı,

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü mezunları, çok farklı alanlarda çalışma imkanı bulabilirler. Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü okuyan kişilerin, projeye uygun kostüm ve dekorların araştırılması, seçilmesi ve karar verilmesi gibi görevleri vardır.

Sahne ve Dekor Tasarımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İş imkanları ve çalışma olanakları şunlardır:

– Devlet Opera Bale Müdürlükleri
– Devlet Tiyatroları
– Fuar Stand Tasarım Firmaları
– Kültür Bakanlığı
– Oteler
– Şehir Tiyatroları
– Tasarım Ofisleri
– Vitrin Tasarım Firmaları

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sahne ve Dekor Tasarımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam