Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü hangi üniversitelerde var, Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü iş olanakları,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü taban puanları,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü olan üniversiteler,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü atamaları,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü dersleri,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü taban puanları,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü kaç yıllık,Sahne Işık ve Ses Teknolojileri maaşları

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Nedir?

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü Türkiye’deki üniversitelerin meslek yüksek okullarında okutulan iki senelik bir ön lisans programıdır. Programın amacı, gösteri sahnelerinin kullanıldığı her alanda, bu sahnelerdeki ses ve ışık sistemlerinin işleyişine hakim ve gerekli bilgisayar programlarını başarılı şekilde kullanan teknik elemanların yetiştirilmesini sağlamaktır.

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel İngilizce
– Temel Işık Bilgisi
– Temel Ses Bilgisi
– Tiyatro Akım ve Özellikleri
– Doğru Akım Analizi
– Matematik
– Analog Elektronik
– Işık Uygulamaları
– Ses Uygulamaları
– Alternatif Akım Devre Analizi
– Işık Teknolojileri
– Sinema Tarihi, Kuramı ve Dili
– Metin Çözümlemesi
– Sahne ve Gösteri Sanatları Teknik Uygulamaları
– Staj

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Televizyonlarda, tiyatrolarda, sinema ve reklâm çekimlerinin yapıldığı her yerde çalışabilmekteler. Yaptıkları işler; çekimlerde ve sahnelerde kullanılan ses ve ışık sistemleriyle ilgili olan bütün teknik işlemlerdir.

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar; devlet Tiyatrolarının, özel tiyatroların, Ankara Devlet Opera ve Bale Sahnelerinin, bütün opera ve balelerin genel müdürlüklerinin, gösteri merkezlerinin, sanat kuruluşlarının vb. ses sanatçılarının, müzik gruplarının ışık ve ses alanlarında gereksinim duydukları eğitim görmüş elemanlar olarak görev almaktadırlar.

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Ek Yerleştirme Tercihleri Alınacak - 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Açıklandı - 2021 DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 4 Yıllık Sağlık Bölümleri 2022 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - 2 Yıllık Sağlık Bölümleri 2022 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - Hukuk Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam