Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü hangi üniversitelerde var, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü iş olanakları,Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü taban puanları,Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü olan üniversiteler,Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü atamaları,Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü dersleri,Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü taban puanları,Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü kaç yıllık,Sağlık Kurumları İşletmeciliği maaşları

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği, sağlık sektörü ile ilgili her türlü kamu ve özel kurum ve kuruluşlarında idari işlemlerin yönetilmesini ifade etmektedir. Sağlık Kurumları İşletmecisi ise, sağlık sektörü ile ilgili her türlü kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda idari işlemlerin yerine getirilmesini sağlayan kişi olarak görevini sürdürmektedir.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– İşletme Bilgisi ve İlkeleri
– İşletme Yönetimi
– Muhasebe
– İktisat Bilgisi
– Temel Bilgi Teknolojileri
– Genel Hukuk Bilgisi
– Sağlık Hizmeti Yönetimi
– Tıbbi Belgeleme ve Terminoloji
– Sağlık Sigortacılığı
– Sosyal Güvenlik
– Hastane Yönetimi
– İletişim ve Etkili Konuşma
– Risk Yönetimi
– Maliyet Yönetimi
– Sağlık Sosyolojisi
– Sağlık Kurumlarında Finans ve Kalite Yönetimi

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sağlık kurumunda sağlık yöneticisi olarak görevlendirilen mezunlar, kurumun olanakları dahilinde yönetim alt kategorilerinde ve organizasyon kısmında çalışabilir.

Bölüm mezunları mali, idari, organizasyon, üretim, pazarlama ve insan kaynakları gibi departmanlarda çalışarak kurumun sağlık hizmetini daha iyi sağlayabilmesi ve kaynak durumunu kontrol edebilmesinin altyapısını hazırlar. Özellikle özel kurum ve kuruluşların artan personel ihtiyacı ve imkânları doğrultusunda koordinasyon, kaynak açığını kapatma, kurumun iletişim organlarını yönetebilme sağlık politikasını oluşturma ve yönetme gibi görevleri, mezunlar sağlayabilmektedir.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Profesyonel sağlık yöneticileri, (sağlık kurumları işletmecileri) kamu hastanelerinde, üniversite vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli Sandığı, BAĞ-KUR, SGK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam