Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü hangi üniversitelerde var, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü iş olanakları,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü taban puanları,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü olan üniversiteler,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü atamaları,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü dersleri,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü taban puanları,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü kaç yıllık,Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri maaşları

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Nedir?

Programda; kuaförlük ve güzellik uzmanlığı mesleğinin, saç şekillendirme, saç bakımı yapma, cilt ve vücut bakımı ile ilgili temel işlemleri tekniğine uygun yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilmektedir.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı, akademisyenler ve sektörden gelen uzman eğitim kadrosuyla bu alanda daha kaliteli bir hizmet sunmak üzere nitelikli, araştırmacı ve yeniliklere açık kalifiye ara eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunlar, edindikleri mesleki bilgi ve beceriyle, alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, sektörde fark yaratan nitelikli birey özellikleriyle oldukça geniş iş olanaklarına sahip olacaktır.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Saç Bakımı ve Yapımı
– Kozmetik Ürünler
– Mikrobiyoloji ve Hijyen
– Temel Makyaj
– Saç ve Cilt Hastalıkları
– Cilt Bakım Uygulamaları
– Depilasyon
– Plastik Makyaj
– Masaj
– Vücut Bakımı Uygulamaları
– El-Ayak Tırnak Bakımı
– Kalıcı Makyaj
– Epilasyon
– Özel Makyaj
– Mesleki Anatomi ve Fizyolojisi
– Saç Kesimi
– Renklendirme
– Takma Saç-Sakal-Kirpik
– Tırnak Süsleme

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü mezunları, saç şekillendirme, manikür, pedikür, cilt bakımı, kozmetik, kalıcı ve kalıcı olmayan epilasyon gibi pek çok görevi profesyonel bir şekilde yerine getirir. Bu bölümden mezun olan kişiler, güzellik merkezlerinde ya da kuaför salonlarında çalışabilir. Hatta isteyenler kendi işini de kurabilir.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

– Güzellik salonları
– Kuaför salonları
– Sağlık merkezleri
– Kozmetik sektörü
– Turizm sektörü
– Hastane sektörü
– Spor merkezleri
– Masaj merkezleri
– Sinema – dizi setleri
– Televizyon stüdyoları
– Akşam Sanat Okulları
– Halk Eğitim Merkezleri
– Freelance (serbest)

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımı açıklandı - 2022 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - Erzurum Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Erzincan Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Elazığ Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Edirne Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Düzce Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Diyarbakır Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam