Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü iş olanakları,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü taban puanları,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü atamaları,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü dersleri,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü taban puanları,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Raylı Sistemler Makine Teknolojisi maaşları

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Nedir?

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi programı ile demir yolu ulaşımında görev alacak, sorumluluk sahibi, görev bilinci yüksek insan gücü yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Üniversitemiz ile TCDD Genel Müdürlüğü arasında yapılan bir protokol çerçevesinde TCDD Genel Müdürlüğünün bu eğitime her konuda destek vermesi öngörülmüştür.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel Bilgi Teknolojisi
– Raylı Sistem Bilgisi
– Teknolojinin Bilimsel İlkeleri
– Elektrik Bilgisi
– Statik Mukavemet
– Raylı Sistem Trafiği
– Kent İçi Raylı Ulaşım Sistemleri
– Tren Mekaniği
– Motor Bilgisi
– Elektrik Makineleri
– Tren ve Depo İlişkileri
– Fren Tekniği
– İş Güvenliği

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Raylı sistem araçlarının kontrol, periyodik bakım ve kalibrasyon ayarlarını yapar.  Araştırma, inceleme ve ölçümler yaparak arızanın kaynağını ve yerini tespit eder. Çalışma esnasında gerekli güvenlik tedbirlerini alır ve düzenli olarak kontrolünü yapar. Sorumluluk alanını aşan arızalarda kendi üstlerine gerekli bilgileri verir. Görev aldığı kurumda gerekli kurum içi kursu alması durumunda “Raylı Sistemler” alanındaki araçların kullanımını (Makinist Vatman) yapar.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi programdan mezun olan öğrenciler kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; raylı sistemler sektöründe hizmet veren TCDD ve bağlı iştirak kuruluşlarda, belediyelere bağlı kentçi raylı sistem işletmeler ve özel sektörde bulunan birçok firmada istihdam edilir. Başta TCDD ve iştiraki olan kuruluşlar, raylı sistemler ağına sahip belediyeler ve özel sektörde faaliyet gösteren birçok raylı sistemler firmasında bakım-onarım elemanı, operatör, makinist, vatman, makasçı, kondüktör, tekniker, asansör teknik elemanı olarak görev yapabilirler.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam