Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü hangi üniversitelerde var, Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü iş olanakları,Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü taban puanları,Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü olan üniversiteler,Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü atamaları,Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü dersleri,Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü taban puanları,Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü kaç yıllık,Raylı Sistemler İşletmeciliği maaşları

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Nedir?

Raylı Sistemler İşletmeciliği programı ile demir yolu ulaşımında görev alacak, sorumluluk sahibi, görev bilinci yüksek insan gücü yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Üniversitemiz ile TCDD Genel Müdürlüğü arasında yapılan bir protokol çerçevesinde TCDD Genel Müdürlüğünün bu eğitime her konuda destek vermesi öngörülmüştür.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel Bilgi Teknolojisi
– Matematik
– Genel İşletme
– Raylı Sistem Bilgisi
– İş Güvenliği
– Genel Muhasebe
– Raylı Sistem Trafiği
– Tren Mekaniği
– Ticaret Hukuku
– Kara Ulaştırma Ekonomisi
– Pazarlama
– Kent İçi Raylı Ulaşım Sistemleri
– Raylı Sistem İşletmeciliği
– Tren ve Vagon Planlama
– Demiryolu Taşımacılığı
– Halkla İlişkiler
– İstatistik
– Teknik İngilizce
– Raylı Sistem Maliyet Analizi

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Raylı Sistemler İşletmeciliği mezunları; kamu ve özel sektördeki ulaştırma ve taşımacılık işlerinde çalışabilirler. Çalışma yerleri çoğunlukla; Devlet Demir Yolları, büyükşehirlere bağlı metro işletmeleri gibi yerler olabiliyor. Mezunlar çalıştıkları yerlerde; ulaştırma ve taşımacılık sistemlerinin organize edilmesi, trafik sistemlerinin kullanılması gibi işler yaparlar. Ayrıca, teknik donanımların kalite standartlarına uygunluğunu sağlamak ve iş güvenliği kurallarına uygun hareket etmek gibi işleri yaparlar.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunların kent içi ve kentler arası raylı sistemlerin yoğun olarak kullanıldığı ilgili kurumlarında; demiryolu taşımacılık sektörünün demiryolu operasyonları departmanlarında çalışma olanakları bulunmaktadır.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Raylı Sistemler İşletmeciliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

ÖSYM Sınav Takviminde Güncelleme 2022 KPSS’de yeni takvim belli oldu - Lise Taban Puanları 2023 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - ÖSYM’den 2022 KPSS’ye ilişkin duyuru - DGS Acil Yardım ve Afet Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - 2022 KPSS iptal edildi - 2022 Ön Lisans KPSS Başvuruları Başladı - En İyi 100 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri - En İyi 100 Anadolu Lisesi Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri - Fen Liseleri Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri 2023 - 2022 KPSS Lisans soruları ve cevapları açıklandı! - 2023 LGS Ne Zaman | LGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - YKS Tercihi için ipuçları - Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Bu bölümleri seçene ayda 6 bin TL’ye kadar karşılıksız burs - 2022 YKS tercih işlemleri başladı -
reklam