Rauf Denktaş Üniversitesi (KKTC) Hakkında Bilgi

Rauf Denktaş Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Rauf Denktaş Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Rauf Denktaş Üniversitesi ni tanıtalım ve tanıyalım;

RAUF DENKTAŞ ÜNİVERSİTESİ

Rauf Denktaş Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İl : Kıbrıs

Kuruluş Yılı :

Rektör : Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak

Rauf Denktaş Üniversitesi (RDU) adını; Kıbrıs sorununa adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulma konusunda Kıbrıslı Türklerin haklarını savunan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Rauf Raif Denktaş’tan almıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da bulunan RDU; Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurumu (YÖDAK) ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından tanınan bir üniversitedir.

RDU ders programları için, Uluslararası İşletme Yönetimi Akreditasyonu Vakfı (FIBAA) ve Akademik Programların Akreditasyon Kalite Güvence Ajansı (AQAS) gibi güvenilir akreditasyon kurumlarından akredite olma sürecini başlatmıştır. Uluslararası Hukuk Becerileri Sınavı (TOLES) ve Uluslararası Yüksek Öğrenimde Kalite Güvencesi Ağları (INQAAHE) üyelikleri vardır. Güvenli ve sıcak çevresi, hoş iklimi ve güzel kumsallarıyla bilinen Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Rauf Denktaş Üniversitesi, lisans eğitiminizi tamamlamanız için ideal bir yerdir. Avrupa standartlarında kaliteli eğitim sunmaktadır ve eğitim dili İngilizce ve Türkçedir.

Fakülteler
∼Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi
∼İşletme ve Ekonomi Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼Turizm Fakültesi

Yüksekokullar

∼Yabancı Diller ve İngilizce Hazılırlık Okulu
∼Meslek Yüksekokulu
∼Adalet Meslek Yüksekokulu

Rauf Denktaş Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Rauf Denktaş Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Rauf Denktaş Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Rauf Denktaş Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Rauf Denktaş Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Rauf Denktaş Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rauf Denktaş Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Rauf Denktaş Üniversitesi Burs İmkanları

Ayrıca Rauf Denktaş Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Rauf Denktaş Üniversitesi Yurt İmkanları

Rauf Denktaş Üniversitesi yurt dışından ve yurt içinden bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Rauf Denktaş Üniversitesi kampüslerinin etrafına konumlanmış özel kız ve erkek öğrenci yurtları mevcut.

Rauf Denktaş Üniversitesi Kampüste Yaşam

->Yurtlar
->Sınıflar
->Laboratuvarlar
->Kütüphane
->Sağlık Merkezi
->Dini Servisler
->Kantin ve Kafeterya

Rauf Denktaş Üniversitesi Konumu

Rauf Denktaş Üniversitesi Adresi; Rauf Denktaş Üniversitesi Abdi Çavuş Sk. Surlariçi Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs P.K 139 Via Mersin 10 – Türkiye.

 Rauf Denktaş Üniversitesi  İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90 392 600 16 16 – 25 (10 hat)
Web: http://www.rdu.edu.tr/
E-posta: info@rdu.edu.tr
Adres: Rauf Denktaş Üniversitesi Abdi Çavuş Sk. Surlariçi Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs P.K 139 Via Mersin 10 – Türkiye.

 

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Güneş ve Ay Tutulmaları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı -
reklam