Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü hangi üniversitelerde var, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü iş olanakları,Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü taban puanları,Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü olan üniversiteler,Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü atamaları,Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü dersleri,Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü taban puanları,Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü kaç yıllık,Radyo, Televizyon ve Sinema maaşları

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Nedir?

Yaratıcılık, tasarım, iletişim; Bölüm, son iki yüz yılda dünyayı hızla değiştiren bu üç kavram üzerine kurulu. Hedefimiz, kitle iletişim süreçlerine yaratıcı tasarımlarıyla katılabilen bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak. Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğrencileri bu hedefe doğru ilerleten bir ders programı, öğretim kadrosu, teknoloji ve eğitim anlayışıyla karşılıyoruz. Bölümümüz, akademik çalışmaların yanı sıra üretime yönelik bir anlayışa sahip. Öğrencilerimiz uygulayarak öğreniyor, sürekli uygulamanın olduğu bir çevrede eğitim görüyorlar.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Tarihi,
– Radyo ve Televizyona Giriş,
– Sosyal Bilimlerde Kavramlar,
– Sinema Tarihi, Fotoğraf Uygulamaları,
– Senaryo Yazımının Temel İlkeleri,
– Kamera Teknikleri,
– Kitle İletişim Kuramları,
– Türk Sineması,
– Görüntü Düzenleme,
– Türk Medya Tarihi,
– Video-Kurgu,
– Ses Yapım Teknikleri,
– Belgesel Sinema,
– TV Yapım Tasarım,
– Film Kuramları ve Estetiği,
– Medya,
– Kültür ve Toplum,
– Kitle İletişimde Araştırma Yöntemleri vb.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Radyo, Televizyon ve Sinema lisans programı. Akademik yıl süresince çeşitli senaryo, kurgu, oyuncu yönetimi, yönetmenlik, yapımcılık gibi çeşitli konularda sektör çalışanlarıyla düzenlediğimiz atölye çalışmalarına katılan öğrenciler sertifika alabiliyorlar.

Radyo, Televizyon ve Sinema Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan öğrenciler, sinema ve dizi yapım şirketlerinde medya alanındaki birçok kuruluşta, televizyon kanallarında, basın kuruluşlarında, yapım şirketleri ve reklam ajansları gibi görsel işitsel içerik sağlayan kuruluşlarda metin yazarı, senaryo yazarı, yapımcı, yönetmen, görüntü yönetmeni, sunucu, muhabir, haber editörü, kameraman, resim seçici, kurgu operatörü olarak görev alabilmektedirler. Ayrıca ticari her türlü kuruluş ve devlet kurumlarında basın danışmanlığı, medya ilişkileri gibi alanlarda çalışabilirler. Mezunlarımız yüksek lisans programlarına devam ederek akademik kariyer yapabilme olanakları da vardır.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Radyo, Televizyon ve Sinema Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 - Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 -
reklam