Podoloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Podoloji bölümü hangi üniversitelerde var, Podoloji bölümü iş olanakları,Podoloji bölümü taban puanları,Podoloji bölümü olan üniversiteler,Podoloji bölümü atamaları,Podoloji bölümü dersleri,Podoloji bölümü taban puanları,Podoloji bölümü kaç yıllık,Podoloji maaşları

Podoloji Bölümü Nedir?

Programın amacı, ayak sağlığı ile ilgili sorunlarda tanı koyma gerektiğinde ilgili uzmana yönlendirme ve hekimlerle iş birliği halinde çalışarak tıbbi ayak bakımı ve ayak sağlığını korumaya yönelik tıbbi bilgi ve becerisi yüksek öğrenciler yetiştirmektir. Ön lisans programını tamamlayan öğrencilere; eğitimleri sırasında anatomi, fizyoloji, farmakoloji, tıbbi mikrobiyoloji gibi pre-klinik konuların yanı sıra podolojiyle ilgili temel teorik bilgileri içeren dersler verilmektedir.

Podoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Podoloji bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Podoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Türk Dili
– İngilizce
– Genel Anatomi
– Genel Fizyoloji
– Temel Mikrobiyoloji
– Podoloji
– Podoloji Uygulamaları
– Halk Sağlığı
– Tıbbi Terminoloji
– İş Sağlığı ve Güvenliği
– Kalite Yönetim Sistemleri
– Biyokimya
– Ayak Ortopedisi
– Patoloji
– Alt Ekstremite Nörolojisi
– Podoloji uygulamaları
– Atatürk ilkeleri ve İnkılap tarihi
– Hastalıklar Bilgisi
– Diyabet ve Ayak Sağlığı
– Fizik tedavi ve Rehabilitasyon uygulamaları
– Tıbbi Etik İletişim Becerileri
– İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
– Biyofizik Ayak Deri Hastalıkları
– Diyabet ve Beslenme
– Araştırma Yöntem ve Teknikleri
– Psikoloji
– İlk Yardım
– Tıbbi Biyoloji ve Genetik
– Halkla İlişkiler

Podoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Programdan mezun olan öğrenciler resmi ve özel hastanelerde ‘Podoloji Teknikeri’ olarak çalışabilirler. Ortopedik ayakkabı ve diğer ayak/yürüme ile ilgili cihaz ve eşya üreten firmaların gerek üretim tesislerinde gerek satış , gerekse de yönetiminde görev almaktadırlar. Ayrıca masaj ve güzellik/fitness merkezlerinde görev alabilirler.

Podoloji Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Podoloji çalışma alanları daha çok hastanelerdir; ancak ayak sağlığı ile ilgili cihazlar üreten firmalarda çalışmaları da mümkündür. Ortopedik ayakkabı ile diğer yürümeyle ilgili cihaz ve eşyaların üretimiyle ilgilenen firmalarda da çalışma imkanı bulabilirler.

Podoloji Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Podoloji Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Podoloji Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Podoloji Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Ek Yerleştirme Tercihleri Alınacak - 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Açıklandı - 2021 DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 4 Yıllık Sağlık Bölümleri 2022 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - 2 Yıllık Sağlık Bölümleri 2022 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - Hukuk Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam