Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü taban puanları,Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü atamaları,Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü dersleri,Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü taban puanları,Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Özel Eğitim Öğretmenliği maaşları

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Zihinsel, fiziksel ve duygusal engeli bulunan kişilerin eğitimlerine devam etmesi çok önemlidir. Bu kapsamda en iyi eğitimin verilmesi için özel eğitim öğretmenlerine ihtiyaç duyulur. Üniversitelerde ilgili alanlardan mezun olan özel eğitim öğretmenleri bu kapsamda dersler verebilirler.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Eğitim Psikolojisi,
Zihin Yetersizliği ve Otizm Spektrum Bozukluğu,
Özel Eğitim,
Öğrenme Güçlüğü ve Özel Yetenek,
İşitme ve Görme Yetersizliği,
Erken Çocuklukta Özel Eğitim,
Uygulamalı Davranış Analizi,
Özel Eğitimde Teknoloji Destekli Öğretim,
Braille Okuma ve Yazma,
Özel Eğitimde Sanatsal Beceriler  vb.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Özel Eğitim Öğretmenleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara eğitim vererek onlara zihinsel, duygusal ya da fiziksel eksikliklerini hissettirmeden eğitim verebilmektir.

Özel Eğitim Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Bu bölümün mezunları özel eğitim merkezlerinde, okullarda ve hastanelerde çalışabilirler. Devlet kurumlarında da çalışmak isteyen özel eğitim öğretmenlerinin Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmeleri gerekir. Aynı zamanda özel eğitim öğretmenliği bölümü mezunları özel sektörde de çalışabilirler.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Özel Eğitim Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Özel Eğitim Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2021 2022 -
reklam