Özdeşleme Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Özdeşleme Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Özdeşleme Nedir? Özdeşleme Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Özdeşleme nedir, Özdeşleme nasıl yazılır tdk, Özdeşleme anlamı tdk, Özdeşleme ne demek, Özdeşleme ne anlama gelir, Özdeşleme anlamı nedir, Özdeşleme Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Özdeşleme – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Özdeşleme  kelimesinin anlamı:

Özdeşleme Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Özdeşleme:
1. Çocuğun, beğendiği ve sevdiği bir yetişkinin davranışlarını, hemen hemen bilincinde olmadan öykünerek toplumsal çevresinde kendine özgü görevleri öğrenmesi.

2. Bireyin, kendine güvenini sağlamak amacıyla, bilinçli ya da bilinçsiz olarak, gerçek ya da düşsel bir kimseyi örnek edinmesi, onun gibi davranması.

Türk Dil Kurumu’na göre Özdeşleme  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Tiyatro Terimleri Sözlüğü – 1966
özdeşleme
İngilizce: ıdentification, Fransızca: İdentification, Almanca: ıdentifizierung
1. Oyuncunun canlandırdığı oyun kişisiyle kendini bir duyması. 2. Seyircinin sahnedeki oyunculardan biriyle, çoğu zaman kahramanla bir tutup onun başına gelenleri gerçekten yaşıyormuş duygusuna kapılması; yanılsamaya (illüzyona) dayanan tiyatronun baş ereğidir.

Ruhbilim Terimleri Sözlüğü – 1974
özdeşleme
İngilizce: identification
Gelişmekte olan çocuk ya da ergenin benliğine örnek olarak babasını ya da başka bir kişiyi seçip ona benzemeye çalışması.

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
özdeşleme
Türkçe: aynîleştirme, İngilizce: identification, Fransızca: identification
1. Çocuğun, beğendiği ve sevdiği bir yetişkinin davranışlarını, hemen hemen bilincinde olmadan öykünerek toplumsal çevresinde kendine özgü görevleri öğrenmesi. 2. Bireyin, kendine güvenini sağlamak amacıyla, bilinçli ya da bilinçsiz olarak, gerçek ya da düşsel bir kimseyi örnek edinmesi, onun gibi davranması.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam