Otopsi Yardımcılığı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Otopsi Yardımcılığı bölümü hangi üniversitelerde var, Otopsi Yardımcılığı bölümü iş olanakları,Otopsi Yardımcılığı bölümü taban puanları,Otopsi Yardımcılığı bölümü olan üniversiteler,Otopsi Yardımcılığı bölümü atamaları,Otopsi Yardımcılığı bölümü dersleri,Otopsi Yardımcılığı bölümü taban puanları,Otopsi Yardımcılığı bölümü kaç yıllık,Otopsi Yardımcılığı maaşları

Otopsi Yardımcılığı Bölümü Nedir?

Programın amacı; adli vaka raporlarının yazılması, otopsi yapılması, postmortem örneklerin alınması, örneklerin gönderilmesi ve/veya adli patoloji laboratuvarında çalışarak adli tıp uzmanlarına yardımcı olabilecek ara personel yetiştirmektir.

Otopsi Yardımcılığı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Otopsi Yardımcılığı bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Otopsi Yardımcılığı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Adli Tıp
– Anatomi
– Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi
– Fizyoloji
– Genel Kimya
– Histoloji
– İngilizce
– Olay Yeri İnceleme
– Türk Dili
– Üniversite ve Şehir Kültürü
– Teorik Uygulama Laboratuvar
– Biyokimya
– Patoloji
– Temel Bilgi Teknolojileri
– Temel İlk Yardım
– Tıbbi Terminoloji
– Otopsi I
– Postmortem Örnek Alma
– Tıbbi Biyoloji ve Genetik
– Enfeksiyon Hastalıkları
– Otopsi II
– Sağlık Hukuku
– Temel Psikoloji
– Tıbbi Dokümantasyon
– Hastane Otomasyonu
– Tıbbi Etik
– Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon

Otopsi Yardımcılığı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Otopsisi yapılacak cesedi hazırlarlar. Mahkemece gönderilen ilgili belgeleri kontrol ederler. Cesetleri ilgililerine teslim ederler. Bilirkişi olarak çeşitli olaylarda görev alırlar. Kullandıkları malzemenin bakımını yaparlar. Otopsiye gelen ceset ile ilgili kayıtları tutarlar.

Otopsi Yardımcılığı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Adli Tıp Teknikerleri/Otopsi Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu merkez veya taşra teşkilatında, adliyelerde, Sağlık Bakanlığında, üniversitelerin adli tıp anabilim dallarında çalışabilirler. Bu alanda yetişmiş eleman olmaması (programın yeni olması) nedeniyle adliyelerde ve Adli Tıp Kurumu merkez veya taşra teşkilatında bu alanda çeşitli kadrolarda çalışanlar usta çırak ilişkileri çerçevesinde görev yapmaktadır.

Otopsi Yardımcılığı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Otopsi Yardımcılığı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Otopsi Yardımcılığı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Otopsi Yardımcılığı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Bilgisayar Bilimleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilgi ve Belge Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Beslenme ve Diyetetik 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Basın ve Yayın 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Basın ve Yayın 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Basım Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bankacılık ve Sigortacılık 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bankacılık 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bahçe Bitkileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Arkeoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Arapça Öğretmenliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Arap Dili ve Edebiyatı 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Antropoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -