Odyoloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Odyoloji bölümü hangi üniversitelerde var, Odyoloji bölümü iş olanakları,Odyoloji bölümü taban puanları,Odyoloji bölümü olan üniversiteler,Odyoloji bölümü atamaları,Odyoloji bölümü dersleri,Odyoloji bölümü taban puanları,Odyoloji bölümü kaç yıllık,Odyoloji maaşları

Odyoloji Bölümü Nedir?

Odyoloji lisans programı, öğrencilere yüksek standartlarda bilgi, klinik hizmet ve araştırma koşulları sağlayarak, işitme ve denge ile ilgili problemlerin doğru bir şekilde ele alınması konusunda eğitim ve öğretim vermektedir. Odyoloji bölümünün temel amacı, sağlık ve rehabilitasyon alanındaki hizmetleri ile planlanan hedeflerin gerçekleşmesinde rolü olan odyologları yetiştirmektir. Odyoloji lisans programının mezun vermesi ile toplumun ihtiyaçlarının karşılanabilmesi yönünde çok önemli bir adım atılmasının yanı sıra eğitim standardı ve kalitesinin arttırılması sağlanacaktır.

Odyoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Odyoloji bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Odyoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Anatomi,
– Fizyoloji,
– Genel Kimya,
– Mesleki Oryantasyon,
– Bilgi Teknolojileri,
– Biyokimyaya Giriş,
– Beslenme İlkeleri,
– İşletme Yönetimi,
– Besin Kimyası ve Analizleri,
– Beslenme Biyokimyası,
– Anne ve Çocuk Beslenmesi,
– Besin Destekleri,
– İşletme Yönetimi,
– Psikolojiye Giriş,
– Hastalıklarda Diyet Tedavisi,
– Besin Mikrobiyolojisi ve Besin Güvenliği vb.

Odyoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Odyometri programını bitiren öğrencilere “Odyometrist” ünvanı verilir. Odyometrist resmi ve özel hastanelerin kulak burun boğaz kliniklerinde, kulak burun boğaz uzmanının gözetiminde, işitme ölçümü yapar; kulak hastalıklarının tanısı için ayırıcı testleri uygular, ağır işiten hastalara işitme cihazı uygular; okullarda işitme taramaları yapar.

Odyoloji Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Odyometristler resmi ve özel hastanelerde ve işitme engelliler okulunda çalışırlar. Ülkemizde odyoloji alanında ara meslek elemanına ihtiyaç vardır. Bu nedenle mezunların iş bulma sorunu olmayabilir.

Odyoloji Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Odyoloji bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Odyoloji Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Odyoloji Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Odyoloji Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Odyoloji Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2021 2022 -