Matematik Soru Bankası

Ödül Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi


Ödül Nedir? Ödül Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Ödül nedir, Ödül nasıl yazılır tdk, Ödül anlamı tdk, Ödül ne demek, Ödül ne anlama gelir, Ödül anlamı nedir, Ödül Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Ödül – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Ödül  kelimesinin anlamı:

Ödül Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Ödül:
Öğrencilerin kendilerinden beklenen davranışları göstermeleri, kurallara uymaları, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif olarak katılmaları ve derslerdeki başarılarına göre teşvik edilmesi.

Türk Dil Kurumu’na göre Ödül  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Sinema ve Televizyon Terimleri Sözlüğü – 1981
ödül
İngilizce: 1. cinema award, film prize (price), 2. television award (prize, price), Fransızca: 1. prix du cinéma, 2. prix de télévision, Almanca: 1. Filmpreis, 2. Fernsehpreis
Sinema 1. Çeşitli ülkelerde başarılı sinema çalışmalarını değerlendirmek için verilen armağan. TV. 2. Çeşitli ülkelerde başarılı televizyon çalışmalarını değerlendirmek amacıyla verilen armağan.

Güreş Terimleri Sözlüğü – 1974
ödül
Türkçe: mükâfat
Güreştiği boyun birinciliğini kazanan güreşçiye verilen para, canlı hayvan ya da kumaş gibi değerli şeyler.

Ruhbilim Terimleri Sözlüğü – 1974
ödül
Türkçe: mükâfat, İngilizce: reward
Herhangi bir eylem ya da öğrenimin başarıyle sonuçlanması üzerine verilen, doyurucu ve mutlu kılan bir uyaran.

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
ödül
Türkçe: mükâfat, İngilizce: reward, Fransızca: prix, récompense
İyi bir çalışma, üstün bir başarı gösteren öğrenci, öğretmen ve yöneticilere verilen armağan.

Yazın Terimleri Sözlüğü – 1974
ödül
Fransızca: prix
1. Benzerleri arasında üstünlük sağlayan yapıta verilen armağan. 2. (h.y.) Herhangi bir savda, yarışmada ortaya konan armağan.

Tecim, Maliye, Sayışmanlık ve Güvence Terimleri Sözlüğü – 1972
ödül
Türkçe: mükâfat, İngilizce: premium, Fransızca: prime
1. Pay belgitlerinin çıkarılış ederlerini aşarak ulaşdığı değer. 2. Güvence yaptıranın ödediği ücret. 3. Beğenilen bir işe, bir yapıta karşılık olarak verilen armağan.

İktisat Terimleri Sözlüğü – 2004
ödül
İngilizce: prize
Oyun kuramında oyuncuların seçtikleri seçenekler ve gerçekleşecek olaylara bağlı olarak elde edecekleri kazanç ve/veya kayıplar.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - 2023 KPSS Sınav nasıl olacaktır? - 2023 KPSS Sınava girerken adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler nelerdir? - 2023 KPSS Sınava girerken adayların yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 KPSS Sınavda uygulanacak testler nelerdir? - 2022 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2023 YKS Yerleştirme nasıl olacaktır? - 2023 YKS Yerleştirme puanları hesaplanırken OBP nasıl eklenecek? - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam