Mimari Restorasyon Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Mimari Restorasyon Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Mimari Restorasyon bölümü hangi üniversitelerde var, Mimari Restorasyon bölümü iş olanakları,Mimari Restorasyon bölümü taban puanları,Mimari Restorasyon bölümü olan üniversiteler,Mimari Restorasyon bölümü atamaları,Mimari Restorasyon bölümü dersleri,Mimari Restorasyon bölümü taban puanları,Mimari Restorasyon bölümü kaç yıllık,Mimari Restorasyon maaşları

Mimari Restorasyon Bölümü Nedir?

Mimari Restorasyon Ön Lisans Programı, kültür varlıklarının yapısal ve görsel özelliklerini değiştirmeden, bilimsel ve doğru yöntemlerle korunması ve onarılması işlemini yapan restorasyon teknikerleri yetiştirmeye yönelik bir programdır.

Mimari restorasyon teknikerleri, koruma mevzuatına hâkim rölöve ve restitüsyon çalışmaları yapabilen, restorasyon projeleri hazırlayabilen ve bu projelerin uygulanmasında görev alabilen teknik elemanlardır.

Mimari Restorasyon Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Mimari Restorasyon bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Mimari Restorasyon Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Mimari Tasarım
– Teknik Resim
– Malzeme ve Yapı Bilgisi
– Koruma Kavramları
– Sanat Tarihi
– Konservasyon
– Rölöve
– Kalıp Alma Yöntemleri
– Metal ve Alçı
– Ahşap Malzeme
– Bilgisayar Destekli Çizim
– Fotoğrafta Belgeleme

Mimari Restorasyon Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mimari Restorasyon Bölümünden mezun olan teknikerleri koruma ve de restorasyona dair olan bilgi ve bilince sahip olan teknik personel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bölümdür. Mimari restorasyon bölümü mezunları ayrıca binalarda restorasyon çalışmaları içinde çok çaba harcarlar. Binalarda yenileme, onarım ve tadilat gibi pek çok işlemlerde sorumlu olan kişiler olmaktadırlar.

Mimari Restorasyon Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mimari Restorasyon Programı mezunları;

– Kültür ve turizm varlıklarının bağlı olduğu kuruluşlarda,
– Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğünde,
– Müze ve saraylarda ya da özel kuruluşlarda kariyer oluşturma imkânına sahiptir.

Mimari Restorasyon Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Mimari Restorasyon Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Mimari Restorasyon Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Mimari Restorasyon Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam