Mermer Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Mermer Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Mermer Teknolojisi bölümü iş olanakları,Mermer Teknolojisi bölümü taban puanları,Mermer Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Mermer Teknolojisi bölümü atamaları,Mermer Teknolojisi bölümü dersleri,Mermer Teknolojisi bölümü taban puanları,Mermer Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Mermer Teknolojisi maaşları

Mermer Teknolojisi Bölümü Nedir?

Mermer Teknolojisi bölümünden mezun olmak isteyen adaylar mekanik/mukavemet konularının anlatıldığı fizik, matematik, teknik resim, topoğrafya ve jeoloji, harita bilgisi, sondaj bilgisi, mimarlık ve mermer ekonomisi gibi dersleri başarıyla vermesi zorunludur. Eğitimde uygulamalı staj da zorunludur. Bölümden mezun olan öğrenciler Mermer Teknikeri unvanı kazanırlar.

Mermer Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Mermer Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Mermer Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

 

Mermer Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mermer teknolojisi programını bitirenlere “Mermer Teknikeri” ünvanı verilir. Mermer teknikeri mermerin ve kesilip parlatılabilen sert taşların doğadan bloklar halinde alınıp fabrikalarda plakalar halinde kesilmesi ve atölyelerde işlenip sanat değeri olan ürünler haline getirilmesi işlerinde jeoloji ve maden mühendislerine yardımcı ara eleman olarak görev yaparlar.

Mermer Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlarımız mermer sektöründe, gerek mermer ocaklarında gerekse mermer kesme ve işleme tesisleri ile endüstriyel ve sanatsal tasarım-üretim yapılan mermer ve doğaltaş atölyelerinde çalışabilmektedir.

Programımızdan mezun olacak öğrenciler isterlerse kendilerine ait işyerlerini açabileceklerdir. Bu konuda verilen el sanatları ve atölye uygulama dersleri doğrultusunda az bir sermaye ile küçük ölçekli atölye açarak işletebileceklerdir.

Mermer Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Mermer Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Mermer Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Mermer Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
7. Sınıf Galaksiler Konu Anlatımı - 7. Sınıf Yıldızlar Konu Anlatımı - 7. Sınıf Bulutsu(Nebula) Konu Anlatımı - 7. Sınıf Güneş Sistemi Ötesi: Gök Cisimleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Teleskop Nedir? Konu Anlatımı - 7. Sınıf Teknoloji ve Uzay Araştırmaları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Uzay Kirliliği Konu Anlatımı - 7. Sınıf Uzay Teknolojileri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Uzay Araştırmaları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Güneş Sistemi ve Ötesi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Hastalıkları Konu Anlatımı - 6.Sınıf Ampul Parlaklığına Etki Eden Faktörler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Elektriksel Direnç ve Bağlı Olduğu Faktörler Konu Anlatımı - 6. Sınıf İletken ve Yalıtkan Maddeler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Elektriğin İletimi Konu Anlatımı -
reklam