MEB’den öğrencileri sevindirecek müjde

22 Ocak itibariyle 15 günlük sömestr tatiline girecek olan öğrencilere MEB'den müjde geldi. 81 ile de genelge gitti

2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamlayacak olan öğrencilere tatil müjdesi geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yarı yıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi için 81 ilin Mİlli Eğitim Müdürlüklerine genelge gönderdi…
Birinci kanaat dönemi, 28 Eylül 2015 Pazartesi günü başladı ve 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 25 Ocak-5 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacak.
İkinci kanaat dönemi, 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.
Bu yıl yaklaşık 1 milyon 136 bin öğrencinin ilkokul birinci sınıfa, yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin de okul öncesi eğitim kurumlarında eğitime başladı. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, sömestr tatilini 15 günden 30 güne çıkarmaya hazırlandığı bazı haber siteleri tarafından iddia edildi. 22 Aralık Salı günü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu iddiaya yönelik açıklamada bulundu. Peki sömestr tatili 1 ay olacak mı, Bakan Avcı konuyla ilgili ne dedi?
Sömestr tatilinin 1 aya uzatıldığı söylentisi bütün öğrenciler arasında büyük yankı yaptı. Milyonlarca öğrenci ve veli bakanlık tarafından yapılacak açıklamayı bekledi. Peki yarıyıl tatili kaç gün olacak? İşte Bakan Nabi Avcı'nın konuyla ilgili açıklaması…
 
Ayrıca geçtiğimiz aylarda bazı haber sitelerinde, “MEB’in yürüttüğü çalışmaya göre sömestr tatilinin 15 günden 30 güne çıkarılarak, 31 Aralık-1 Şubat tarihleri arasında yapılacağı, uygulama ile yerli turist kaynaklı ekonomide canlılık ve enerji tasarrufu sağlanacağı” yönünde bir takım haberler çıkmıştı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, 15 gün olan yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılmasına dair herhangi bir çalışma yok. Yetkililer, buna yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

kaynak:haber7

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 4 + 3 kaçtır?