Meb “YKS’ye Doğru 2024” Türkiye Geneli Çevrim İçi Deneme Sınavı Yapacak!

MEB, YKS için online deneme sınavı yapacak. YKS sınavına hazırlık sürecinde öğrencilerin faydalanabilecekleri bir uygulama başlatıldı.
“YKS’ye Doğru 2024” Türkiye geneli çevrim içi YKS deneme sınavı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Materyal web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Deneme sınavları, TYT için 25 Mayıs, AYT için 26 Mayıs, ve YDT için 27 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

Bu deneme sınavları, öğrencilerin hazırlık süreçlerinde kendi seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Sorular, YKS’nin kapsam bütünlüğüne ve soru çeşitliliğine uygun olarak alan uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

TYT, AYT ve YDT için ayrı günlerde yapılacak olan çevrim içi deneme sınavları ise şu şekilde:

  • TYT Deneme Sınavı: 25 Mayıs 2024
  • AYT Deneme Sınavı: 26 Mayıs 2024
  • YDT Deneme Sınavı: 27 Mayıs 2024

“YKS’ye Doğru 2024” Türkiye geneli çevrim içi deneme sınavı, öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmeleri için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Sonuçlar 28 Mayıs’ta açıklanacak

Belirtilen tarihlerde, 10.00-20.00 saatleri arasında, istedikleri zaman dilimlerinde sınava girebilecek olan öğrenciler, sonuçlarını, sıralamalarını ve puanlarını 28 Mayıs 2024 tarihinde yine aynı sistem üzerinden saat 10.00 itibarıyla görebilecekler.

Deneme sınavının soru çözümleri, sonuçların açıklanmasıyla birlikte Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacaktır. Ayrıca, YouTube üzerinden öğrenciler için uzmanlar tarafından rehberlik yayını da gerçekleştirilecektir.

Deneme sınavına 25 Mayıs 2024 tarihinden itibaren ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecektir.

2024 Tüm Sınavların Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 10 + 6 kaçtır?


Basari Sıralamaları