Marka İletişimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Marka İletişimi bölümü hangi üniversitelerde var, Marka İletişimi bölümü iş olanakları,Marka İletişimi bölümü taban puanları,Marka İletişimi bölümü olan üniversiteler,Marka İletişimi bölümü atamaları,Marka İletişimi bölümü dersleri,Marka İletişimi bölümü taban puanları,Marka İletişimi bölümü kaç yıllık,Marka İletişimi maaşları

Marka İletişimi Bölümü Nedir?

Marka İletişimi Önlisans Programının amacı, marka iletişimi ve pazarlama iletişiminin temel kavramlarını bilen ve bu kavramlar çerçevesinde oluşan teorik bilgiyi pratiğe dönüştürebilecek; kurum ve kuruluşların markalaşma sürecinin yönetilmesine yardımcı olabilecek; kendini gelişime ve geliştirmeye adamış; görev ve sorumluluklarının bilincinde, her türlü görevde kurumsal, kültürel, toplumsal ve etik değerlere, sosyal adalete saygılı personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Marka İletişimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Marka İletişimi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Marka İletişimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– İktisada Giriş
– İletişim Bilgisi
– Genel İşletme
– Pazarlama İlkeleri
– Halkla İlişkiler
– Marka ve Yönetimi
– Pazarlama İletişimi
– Marka İletişiminde Analiz ve Araştırma
– İkna Edici İletişim
– Reklamcılık
– Medya Planlama
– Tüketici Davranışları
– Dijital İletişim ve Yeni Medya
– Marka İletişim Kampanyaları
– Marka İletişim Tasarımı ve Uygulamaları
– Müşteri İlişkileri Yönetimi

Marka İletişimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Markanın iletişim stratejisini belirlemek ve bu stratejiye uygun bir şekilde süreçlerin yönetimini ve takibini yapmak. Markanın iletişimini geliştirecek pazarlama etkinliklerinin ve organizasyonların neler olacağını belirlemek. Sektör ve rakip analizlerini yapmak ve bu verilere göre marka iletişimini geliştirmek. Geleneksel ve dijital medyada yürütülecek süreçleri belirlemek ve bu süreçler ile ilgili kreatif ve medya satın alma ajanslarıyla iletişime geçmek. Marka iletişimi yürütülürken gerekli olan bütçeleri belirlemek. Yürütülen tüm süreçlerin takibini yapmak ve bu süreçler ile ilgili bağlı olduğu departman veya kişilere raporlar sunmak.

Marka İletişimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Marka İletişimi Bölümü mezunları, özel sektöre ait birçok firma ve kurumda çalışabilmektedir. Herhangi bir mal veya hizmet üreten, pazarlayan çeşitli firmalarda görev alabilmektedirler. Şirketin marka yönetimi birimlerinde, pazarlama departmanlarında, reklam bölümleri ile insan kaynakları ya da halkla ilişkiler birimlerinde görev yapabilmektedirler. Reklam ajansları veya benzer faaliyetlerde bulunan firmalar temel çalışma alanlarıdır.

Marka İletişimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Marka İletişimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Marka İletişimi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam