Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü hangi üniversitelerde var, Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü iş olanakları,Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü taban puanları,Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü olan üniversiteler,Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü atamaları,Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü dersleri,Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü taban puanları,Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü kaç yıllık,Marina ve Yat İşletmeciliği maaşları

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Nedir?

Marina ve Yat İşletmeciliği programı, marinaların yönetimi, marinalardaki operasyonların işleyişi gibi konularda sunduğu teorik ve pratik eğitim ile marinacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Denizcilik Bilgisi
– Genel İktisat
– Temel Bilgi Teknolojileri
– İşletme
– Pazarlama İlkeleri
– Emniyet ve Güvenlik
– Meteoroloji ve Denizde Haberleşme
– Lojistik Yönetimi
– Marina ve Yat İşletmeciliği
– Deniz Turizmi ve Deniz Sporları
– Denizcilik İngilizcesi
– Girişimcilik
– Deniz Hukuku ve Sözleşmeler
– Deniz Tarihi
– Kiralama ve Brokerlik
– İşletme Matematiği
– Seyir
– Temel Gemicilik
– Marina Yönetimi ve Sürdürülebilirlik
– Yat ve Kamara Hizmetleri

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Marina işletme mezunları çalıştıkları farklı sektörlerde farklı görevleri yerine getirebilmektedir. Ancak genel olarak marinalarda işletmecilik görevlerini yerine getirirler. Marinalarda barınan yatların güvenliğini sağlar ve buna benzer görevleri yerine getirirler.

Marina ve Yat İşletmeciliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Program mezunları geniş iş olanaklarına sahiptirler. Denizcilik ve turizm sektöründe, özel ya da kamuya ait işletmelerde iş imkanı bulabilmektedirler. Bu iş imkanlarından bazıları şunlardır. Marinaların ön büro, işletme ve teknik hizmet bölümlerinde, turizm bölgelerinde yat işletmeciliği yapan firmalarda yönetici olarak, deniz turizmi alanında faaliyet gösteren acentalarda, Program mezunları deniz turizmi alanında faaliyet gösteren acentalar kurabilmektedir. Yat satış firmalarında ve yat donanım malzemeleri ve su sporları malzemeleri satan firmaların satış departmanlarında, su sporları sektöründe faaliyet gösteren firmalarda organizatör olarak çalışabilmektedirler.

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Marina ve Yat İşletmeciliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

ÖSYM Sınav Takviminde Güncelleme 2022 KPSS’de yeni takvim belli oldu - Lise Taban Puanları 2023 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - ÖSYM’den 2022 KPSS’ye ilişkin duyuru - DGS Acil Yardım ve Afet Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - 2022 KPSS iptal edildi - 2022 Ön Lisans KPSS Başvuruları Başladı - En İyi 100 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri - En İyi 100 Anadolu Lisesi Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri - Fen Liseleri Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri 2023 - 2022 KPSS Lisans soruları ve cevapları açıklandı! - 2023 LGS Ne Zaman | LGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - YKS Tercihi için ipuçları - Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Bu bölümleri seçene ayda 6 bin TL’ye kadar karşılıksız burs - 2022 YKS tercih işlemleri başladı -
reklam