Maliye Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Maliye bölümü hangi üniversitelerde var, Maliye bölümü iş olanakları,Maliye bölümü taban puanları,Maliye bölümü olan üniversiteler,Maliye bölümü atamaları,Maliye bölümü dersleri,Maliye bölümü taban puanları,Maliye bölümü kaç yıllık,Maliye maaşları

Maliye Bölümü Nedir?

Kamu sektöründe ve özel sektörde mali konulara ilişkin sorunlara, bilimsel yöntemlerle gerekli çözümleri geliştirecek elemanlar yetiştirilir. Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Merkez Bankası, Kamu İktisadi Teşebbüsler, DPT, mahalli idareler, Sayıştay yanında bankalarda ve özel sektörün değişik kuruluşlarında çalışılabilir. Ayrıca büro açarak serbest de çalışılabilmektedir. Maliye programında, maliye konusunda çalışacak ara insan gücü yetiştirmek amacıyla eğitim yapılır. Mezunlar, devlet sektöründe özellikle Maliye ve Gümrük Bakanlıkları’nda çalışma imkânına sahiptirler. Maliye yüksek okulu mezunları, özel sektöre ait kuruluşların mali birimlerinde çalışabilecekleri gibi serbest de çalışabilirler.

Maliye Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Maliye bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Maliye Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Kamu Maliyesi,
– Devlet Borçları,
– İktisada Giriş,
– Makro İktisat,
– Mikro İktisat,
– Bütçe Teorisi,
– Bütçe Politikası,
– Borçlar Hukuku,
– İdari Hukuku,
– Kamu Yönetimi,
– Genel Vergi Hukuku,
– Devlet Bütçesi,
– Şirketler Muhasebesi vb.

Maliye Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Maliye programını bitirenlere “Maliye Meslek Elemanı”ünvanı verilir. Maliye meslek elemanları vergi ile ilgili alanlarda ara eleman olarak görev yaparlar.

Maliye Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar, devlet sektöründe özellikle Maliye ve Gümrük Bakanlığında çalışma imkânına sahiptirler. Maliye meslek yüksekokulu mezunları, özel sektöre ait kuruluşların mali birimlerinde çalışabilecekleri gibi serbest de çalışabilirler.

Maliye Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Maliye bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Maliye Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Maliye Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Maliye Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Maliye Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam