Maliye Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Maliye bölümü hangi üniversitelerde var, Maliye bölümü iş olanakları,Maliye bölümü taban puanları,Maliye bölümü olan üniversiteler,Maliye bölümü atamaları,Maliye bölümü dersleri,Maliye bölümü taban puanları,Maliye bölümü kaç yıllık,Maliye maaşları

Maliye Bölümü Nedir?

Maliye bölümü, kamu ve özel sektöre yönelik, mali ve ekonomik nitelikteki konulara ilişkin ihtiyacın karşılanması için donanımlı ve nitelik sahibi elemanların yetişmesini sağlamaktadır.

Maliye Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Maliye bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Maliye Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Genel Muhasebe
– İdare Hukuku
– Borçlar Hukuku
– Kamu Yönetimi
– Mikro İktisat Teorisi
– İstatistik
– Kamu Maliyesi
– Vergi Hukuku
– Finansal Muhasebe
– Şirketler Muhasebesi
– Ticaret Hukuku
– Finansal Yönetim
– Kamu Ekonomisi
– Maliyet Muhasebesi
– Maliye Politikası
– Vergi İcra Hukuku
– Finansal Tablolar Analizi
– Türkiye Ekonomisi
– Maliye Tarihi

Maliye Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mezun olan kişiler, bir bireyin, şirketin ya da hükümetin sermaye olarak ihtiyacı olan parayı şirket olarak nasıl elde ettiği ve bu parayı nasıl değerlendirdiği, harcadığı ya da yatırım yaptığı işe ilgilenir. Bu bölümden mezun olan kişiler hem kamu kurumlarında hem de özel kurumlarda görev yapabilir.

Maliye Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Kamuda ilgili bakanlıklarda görev alabilirler. Bakanlıkların haricinde özel sektör göz önünde bulundurulursa; serbest muhasebeci mali müşavir (SMMM), yeminli mali müşavir (YMM), gümrük müşavirliği gibi alanlarda çalışabilirler ya da kendi işyerlerini açabilirler.

Maliye Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Maliye Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Maliye Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Maliye Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımı açıklandı - 2022 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - Iğdır Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Hatay Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Hakkari Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2021 2022 (Son 2 Yıl) - Gümüşhane Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Giresun Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Gaziantep Sosyal Bilimler Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam