LYS’ ye nasıl çalışmalıyım?

Sevgili öğrenciler sizlere bu yazımızda, LYS ye nasıl çalışmamız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.Evet sevgili arkadaşlar, YGS yi artık geride bıraktık.Şimdi sıra LYS ye geldi.

Yerleşmek istediğiniz bölüm LYS puan türüyle alım yapıyorsa ve YGS istediğiniz gibi güzel geçmediyse üzülmenize,moralinizi mozmanıza gerek yok.Çünkü bunu telefi edebilmek için önünüzde LYS var.

Peki şimdi ne yapmalıyım?

LYS ye en az 2 aylık bir zaman var.Bu zamanı çok iyi değerlendirmeniz gerekir.Derslerinizin müfredat tablosunu çıkarın.Tamamladığınızı düşündüğünüz konuları tikleyin.Eksik olduğunuz konuları belirleyerek zamanı dengeli bir biçimde dağatarak konu çalışması yapınız.Ardından çalıştıdığınız konuları pekiştirmek için konu ile ilgili soruları çözünüz.Yanlış yaptığınız soruları doğru cevaplarıyla bir deftere yazın, ya da renkli kalemle işaretleyiniz.Her ders için bu metodu uygulayınız.Sınava iki hafta kala bu işaretlediklerinize tekrar bakın ki konuyu iyice pekiştirmiş olunuz.

Evet artık gerekli çalışmaları yaptığınızı düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey kendinize inanıp güvenmenizdir.

YGS de başarı sıralaması geride olupta, LYS de bu durumu toparlayan ve istediği bölüme yerleşen bir sürü öğrenci bulunmaktadır.Bunu unutmayınız ve umudunuzu asla kaybetmeyiniz!! 

"Bir başarının şartları her zaman çok basittir; Bir süre için çalışın, bir süre tahammül edin. Her zaman inanın ve hiçbir zaman geri dönmeyin"

Basarisiralamalari.com ekibi olarak hepinize yürekten başarılar dileriz…

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 10 + 6 kaçtır?


Basari Sıralamaları