2018 Lys Felsefe Konuları Soru Dağılımı

2018 Lys 4 Felsefe Konuları Konu Dağılımı,2018 lys 4 Felsefe konu dağılımı, 2018 lys 4 Felsefe Testi Soru ve Konu Dağılımı yeni müfredatı, lys 4 Felsefe konuları, lys 4 Felsefe konuları 2018, lys 4 Felsefe konuları konu dağılımı

FELSEFE GRUBU TEST STRATEJİSİ

Felsefe grubu olarak bu sene LYS’lerde psikolojiden 8, sosyolojiden 8 ve mantık dersinden 8 soru sorulacak. Felsefe grubu derslerin LYS de TS-1 ve TS-2 puanına etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu bölümleri tercih etmek isteyen sözel öğrencilerin bu dersi öğrenmeme ve bu derse ait soruları çözmeme ayrıcalığı yoktur. Bu nedenle dersler dikkatlice dinlemeli, tüm kaynakları değerlendirmeli ve çok soru çözülmelidir.

Felsefe grubuna ait problemi olan öğrenciler öncelikle okuma ve anlama ile ilgili problemleri halletmelidirler. Soruyu anlamadan seçenekler geçmemeli, farklı gelen, bilinmeyen kelimelerin altı çizilip mutlaka anlamlarını öğrenmelidir. Sorular çözülürken önce soru kökünü okumalı, ardından paragrafa geçilmelidir. Sözel ifadeleri güçlendirmek, yorum gücünü arttırmak, mantıklı ve sistematik düşünmeleri sağlamak bakımından felsefe sorularının çözümü önemlidir.

2018 Lys 4 Felsefe Konuları Konu Dağılımı

Mantık Konuları

Mantığa Giriş
Klasik Mantık
Mantık ve Dil
Sembolik Mantık
Psikoloji Konuları

Psikoloji Bilimini Tanıyalım

Psikolojinin Temel Süreçleri
Öğrenme Bellek Düşünme
Ruh Sağlığının Temelleri
Sosyoloji Konuları

Sosyolojiye Giriş

Birey ve Toplum
Toplumsal Yapı
Toplumsal Değişme ve Gelişme
Toplum ve Kültür
Toplumsal Kurumlar

LYS FELSEFE  MANTIK PSİKOLOJİ SOSYOLOJİ FELSEFE GRUBU KONULARI 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 52 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları