Lojistik Yönetimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Lojistik Yönetimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Lojistik Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var, Lojistik Yönetimi bölümü iş olanakları,Lojistik Yönetimi bölümü taban puanları,Lojistik Yönetimi bölümü olan üniversiteler,Lojistik Yönetimi bölümü atamaları,Lojistik Yönetimi bölümü dersleri,Lojistik Yönetimi bölümü taban puanları,Lojistik Yönetimi bölümü kaç yıllık,Lojistik Yönetimi maaşları

Lojistik Yönetimi Bölümü Nedir?

Lojistik Yönetimi bölümünün amacı, lojistik ile ilgili bütün işeri organize edecek, planlamasını uygun yapacak, kontrolüne verilen kişileri şirket ve proje için en iyi şekilde kullanabilecek ve lisans eğitiminde verilen bilimsel eğitimleri uygulayabilecek, lojistik alanındaki gelişmeleri takip edebilecek öğrenciler yetiştirmektir.

Lojistik Yönetimi bölümünü düşünen öğrencilerde matematik ve ekonomi gibi konu başlıklarına ilgisi olması önemli bir özelliktir, aday öğrenciler için bu özellikler eğitim ve iş hayatlarında birçok kolaylık sağlayacaktır.

Lojistik Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Lojistik Yönetimi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Lojistik Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrencileri;

– İktisada Giriş,
– İşletmeye Giriş,
– Matematik,
– İletişim Becerileri ve Akademik Raporlama,
– İş Hukuku,
– Mikroekonomi,
– Lojistik İlkeleri,
– Finansal Yönetim,
– Pazarlama Temel İlkeleri,
– Ulaşım ve Lojistikte Yasal Çevre,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

Lojistik Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mezunlara lojistik yönetim uzmanı denilir. 4 yıl gerçekleşen lisans eğitiminin ardından mezun olmak açısından staj da istenmektedir. Ders kotası 240 AKTS’dir. İş olanakları açısından geniş bir sektöre yayılır. Ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren pek çok ticaret işletmesinde iş imkanı bulur. Öncelikle lojistik personeli olarak görev yaparak ilerleyen süreçlerde üst ve orta düzeyde yöneticilik kadrolarında değerlendirmeye alınabilirler.

Lojistik Yönetimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası ticaretin artması, rekabetin dünya çapında yayılmasıyla lojistik yönetimi son yılların önemli mesleklerinden biri haline geldi. En basit anlatımıyla tüm firmalar ürettikleri ürünü müşteriye ulaştırmak için lojistik sektöründen yararlanırlar.

Lojistik mezunları da lojistik firmalarında ve kargo şirketlerinde çalışabildikleri gibi, gümrüklerde, havayolu, denizyolu ve demiryolu şirketlerinde de iş bulabilirler. Hatta Türkiye’den geçen petrol boru hattı döşeyen şirketler lojistik mezunu eleman çalıştırmaktadırlar.

Lojistik Yönetimi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Lojistik Yönetimi bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Lojistik Yönetimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Lojistik Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Lojistik Yönetimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Lojistik Yönetimi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam