Matematik Soru Bankası

8. Sınıf Görsel Yorumlama Konu Anlatımı


Bu yazımızda sizlere 8. sınıf  Görsel Yorumlama hakkında bilgilendireceğiz. Mantık soruları karşımıza sınavlarda çok çıkmakta görsel yorumlama hakkında bilgiler aşağıda sizleri bekliyor.

Görsel Yorumlama

Anlatımı daha zengin kılmak amacıyla resim, fotoğraf, harita, afiş, karikatür vb. görsellerden yararlanılır. Yazılı metin dışındaki bu ögeleri anlamlandırma işine ise görsel okuma/yorumlama adı verilir.

Yukarıdaki karikatür hangi deyimi anlatıyor olabilir?

A) Göze girmek
B) Gözden düşmek
C) Göz dağı vermek
D) Göz dikmek

Yukarıdaki görselden hangisi çıkarılamaz?

A) Adalet ile eşitlik aynı kavramlar değildir.
B) Herkese aynı miktarda dağıtım yapılırsa eşit bir dağıtım yapılmış olur.
C) Yaptığımız işlerde her zaman eşit davranmamız gerekmektedir.
D) Kişilere ihtiyacı ölçüsünde dağıtım yapılırsa adaletli dağıtım yapılmış olur.

LGS Türkçe Konu Anlatımı için Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam