8. Sınıf Görsel Yorumlama Konu Anlatımı

Bu yazımızda sizlere 8. sınıf  Görsel Yorumlama hakkında bilgilendireceğiz. Mantık soruları karşımıza sınavlarda çok çıkmakta görsel yorumlama hakkında bilgiler aşağıda sizleri bekliyor.

Görsel Yorumlama

Anlatımı daha zengin kılmak amacıyla resim, fotoğraf, harita, afiş, karikatür vb. görsellerden yararlanılır. Yazılı metin dışındaki bu ögeleri anlamlandırma işine ise görsel okuma/yorumlama adı verilir.

Yukarıdaki karikatür hangi deyimi anlatıyor olabilir?

A) Göze girmek
B) Gözden düşmek
C) Göz dağı vermek
D) Göz dikmek

Yukarıdaki görselden hangisi çıkarılamaz?

A) Adalet ile eşitlik aynı kavramlar değildir.
B) Herkese aynı miktarda dağıtım yapılırsa eşit bir dağıtım yapılmış olur.
C) Yaptığımız işlerde her zaman eşit davranmamız gerekmektedir.
D) Kişilere ihtiyacı ölçüsünde dağıtım yapılırsa adaletli dağıtım yapılmış olur.

LGS Türkçe Konu Anlatımı için Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı -
reklam