Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Latin Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Latin Dili ve Edebiyatı maaşları

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

İtalya’nın Latium bölgesinde doğup gelişen Latin dilinin gramer yapısı incelenmekte, bu dille meydana gelen edebiyat ve kültürün Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışın a kadar gösterdiği gelişmeler ile bu kültür ve edebiyatın modern batı kültürünün ve hatta tekniğinin gelişmesine etkisi konularında eğitim yapılmaktadır. Mezunlar müzelerde, kütüphanelerde ve arşivlerde görev alabilirler.

Latin Dili ve Edebiyatı bölümünün amacı, Batı kültürünün ve uygarlığının temel unsurlarını kavramak için gerekli olan klasik edebiyatı ve kültürü öğreterek, bilimsel ve felsefi düşünme yetisine ve birey olma bilincine sahip nesiller yetiştirmek, ayrıca Latince eserleri filolojik yöntemle özgün dilinden çevirerek Türkçeye kazandırmak ve böylece ülkemizde çeviri edebiyat alanında var olan kültürel boşluğun doldurulmasına katkıda bulunmaktır.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Latin Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bölümde verilen zorunlu dersler şunlardır:

– Latince Gramer
– Latince Alıştırmalar
– Roma Kültür Tarihi
– Roma Siyaset Tarihi
– Latin Edebiyatı Tarihi
– Eski Yunanca Gramer
– Eski Yunanca Alıştırmalar
– Roma Mitolojisi
– Latin Dilinin Kaynakları
– Latin Epigrafisi
– Bitirme Çalışması

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Latince konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında araştırmalar yapmak, yeni öğretim yöntemleri geliştirmek, kültürler arası iletişimin önünü açmak bu bölüm mezunlarının temel görevleridir.

Latin Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunların çalışabilecekleri bazı işyerleri şunlardır:

– Devlet ve vakıf üniversiteleri,
– Alman liseleri (ve Latince dersleri olan diğer liseler)
– Müzeler
– Arşivler
– Çeviri büroları
Mezunlar için ideal iş ortamları, akademik platformlardır. Akademisyen olmak isteyen mezunlar, yüksek lisans mezuniyeti ve ALES puanıyla üniversitelere başvuru yapabilirler.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Latin Dili ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Latin Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2021 2022 -