Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Latin Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Latin Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Latin Dili ve Edebiyatı maaşları

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

İtalya’nın Latium bölgesinde doğup gelişen Latin dilinin gramer yapısı incelenmekte, bu dille meydana gelen edebiyat ve kültürün Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışın a kadar gösterdiği gelişmeler ile bu kültür ve edebiyatın modern batı kültürünün ve hatta tekniğinin gelişmesine etkisi konularında eğitim yapılmaktadır. Mezunlar müzelerde, kütüphanelerde ve arşivlerde görev alabilirler.

Latin Dili ve Edebiyatı bölümünün amacı, Batı kültürünün ve uygarlığının temel unsurlarını kavramak için gerekli olan klasik edebiyatı ve kültürü öğreterek, bilimsel ve felsefi düşünme yetisine ve birey olma bilincine sahip nesiller yetiştirmek, ayrıca Latince eserleri filolojik yöntemle özgün dilinden çevirerek Türkçeye kazandırmak ve böylece ülkemizde çeviri edebiyat alanında var olan kültürel boşluğun doldurulmasına katkıda bulunmaktır.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Latin Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bölümde verilen zorunlu dersler şunlardır:

– Latince Gramer
– Latince Alıştırmalar
– Roma Kültür Tarihi
– Roma Siyaset Tarihi
– Latin Edebiyatı Tarihi
– Eski Yunanca Gramer
– Eski Yunanca Alıştırmalar
– Roma Mitolojisi
– Latin Dilinin Kaynakları
– Latin Epigrafisi
– Bitirme Çalışması

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Latince konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında araştırmalar yapmak, yeni öğretim yöntemleri geliştirmek, kültürler arası iletişimin önünü açmak bu bölüm mezunlarının temel görevleridir.

Latin Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunların çalışabilecekleri bazı işyerleri şunlardır:

– Devlet ve vakıf üniversiteleri,
– Alman liseleri (ve Latince dersleri olan diğer liseler)
– Müzeler
– Arşivler
– Çeviri büroları
Mezunlar için ideal iş ortamları, akademik platformlardır. Akademisyen olmak isteyen mezunlar, yüksek lisans mezuniyeti ve ALES puanıyla üniversitelere başvuru yapabilirler.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Latin Dili ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Latin Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam