Latent Periyot Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Latent Periyot Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Latent Periyot Nedir? Latent Periyot Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Latent Periyot nedir, Latent Periyot nasıl yazılır tdk, Latent Periyot anlamı tdk, Latent Periyot Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Latent Periyot – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Latent Periyot  kelimesinin anlamı:

Latent Periyot Biyoloji Terimi Olarak Latent Periyot:
Bir kasın uyartı verilmesiyle gözle görülür derecede kısalması arasında geçen ve yaklaşık olarak 0.01 saniye süren bir zamandır.

Türk Dil Kurumu’na göre Latent Periyot  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Biyoloji Terimleri Sözlüğü – 1998
lâtent periyot
İngilizce: latent period, Fransızca: période de latence, Almanca: Latenzzeit, Latenzperiode, Latin: latens: saklanmış
1. Faj ile bulaşmış bakterinin enfeksiyon zamanı ile fajın hücre dışında görünme zamanı arasındaki süre. 2. Hassaslaştırılmış bir antiserumun bir hayvana birinci enjeksiyonu ile ikinci enjeksiyonu arasındaki zaman dilimi.

İlaç ve Eczacılık Terimleri Sözlüğü – 2014
latent periyot
İngilizce: latency period
1.Bir kimyasal maddeye maruz kalındığında beklenen etkinin ortaya çıktığı ana kadar geçen süre. #(gecikme dönemi)#2.Patojen mikroorganizmanın vücuda girişi ile öncü belirtilerin ortaya çıkması arasında geçen süre.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 DGS Başvuruları Başladı - 4. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Hece Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Durum (Hal) Ekleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Yapılarına Göre Sözcükleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Anlamlarına Göre Kelimeler Konu Anlatımı - 4. Sınıf Sözcükte Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Söz Gruplarında Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 5. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Olayları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünsüz(Sessiz) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünlü(Sesli) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ekler Konu Anlatımı -