Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü hangi üniversitelerde var, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü iş olanakları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü taban puanları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü olan üniversiteler,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü atamaları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü dersleri,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü taban puanları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü kaç yıllık,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği maaşları

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Nedir?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü, bu hayvanların sağlık standartlarına uygun olarak yetiştirilmesini amaçlayan bir ön lisans programıdır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Genel Biyoloji
– Kanatlı Anotomisi
– Kanatlı Fizyolojisi
– Embriyoloji ve Kuluçka Bil.
– Yem Bilgisi
– Genel Mikrobiyoloji
– Hijyen ve Biyogüvenlik
– Kanat.Beslenme ve Beslen.Has.
– Yem Teknolojisi
– Damızlıkların Bakım ve Bes
– Yumur.Tav.Bakım ve Bes.
– Broyler Bakım ve Bes.
– Rasyon Formülasyonu
– Kanatlı Hastalıkları
– Kanatlı Ür. ve Hij. Tek.
– Mes. Çalş. ve Uygulama
– Staj I, II

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mesleğinin gerektirdiği ekipman ve aletleri rahatlıkla kullanabilirler. Kanatlı hayvanlar için hazırlanacak yemlerin gerekli hijyen ve donanımını sağlarlar. Hayvan bakımını yaparlar. Kümesi temizler ve yapımından sorumludur.
Kanatlı hayvan kesimi ve pazarlanmasından sorumludur. Kanatlı hayvanlardan hastalık belirtisi gösterenleri ayırıp bakımlarını sağlar. Çeşitli analizlerin yapılmasından sorumlu olan kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunları kanatlı hayvanlardan biyopsi alarak laboratuvarlara götürür. Kanatlı hayvan yetiştiricilerini üstlendikleri görevler bunlardır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar için kariyer seçenekleri oldukça fazladır. Mezunlar kanatlı hayvan yetiştiriciliği üzerine hizmet veren çiftliklerde tavuk ve benzeri kanatlı hayvan yetiştiricisi, besi hayvanı yetiştirme ve yumurta üretimi takibi ve damızlık kanatlı hayvan yetiştirme üzerine çalışmalar gerçekleştirebilirler.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Taban Puanları için tıklayınız.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 2 + 2 kaçtır?


DGS İlahiyat 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS İktisat 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS İç Mimarlık 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Hukuk 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Hidrojeoloji Mühendisliği 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Hemşirelik 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Hayvansal Üretim ve Teknolojileri 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Havacılık Yönetimi 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Havacılık Elektrik ve Elektroniği 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Harita Mühendisliği 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - DGS Halı, Kilim ve Geleneksel Kumaş Desenleri 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları