Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü hangi üniversitelerde var, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü iş olanakları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü taban puanları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü olan üniversiteler,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü atamaları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü dersleri,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü taban puanları,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü kaç yıllık,Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği maaşları

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Nedir?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü, bu hayvanların sağlık standartlarına uygun olarak yetiştirilmesini amaçlayan bir ön lisans programıdır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Genel Biyoloji
– Kanatlı Anotomisi
– Kanatlı Fizyolojisi
– Embriyoloji ve Kuluçka Bil.
– Yem Bilgisi
– Genel Mikrobiyoloji
– Hijyen ve Biyogüvenlik
– Kanat.Beslenme ve Beslen.Has.
– Yem Teknolojisi
– Damızlıkların Bakım ve Bes
– Yumur.Tav.Bakım ve Bes.
– Broyler Bakım ve Bes.
– Rasyon Formülasyonu
– Kanatlı Hastalıkları
– Kanatlı Ür. ve Hij. Tek.
– Mes. Çalş. ve Uygulama
– Staj I, II

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mesleğinin gerektirdiği ekipman ve aletleri rahatlıkla kullanabilirler. Kanatlı hayvanlar için hazırlanacak yemlerin gerekli hijyen ve donanımını sağlarlar. Hayvan bakımını yaparlar. Kümesi temizler ve yapımından sorumludur.
Kanatlı hayvan kesimi ve pazarlanmasından sorumludur. Kanatlı hayvanlardan hastalık belirtisi gösterenleri ayırıp bakımlarını sağlar. Çeşitli analizlerin yapılmasından sorumlu olan kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunları kanatlı hayvanlardan biyopsi alarak laboratuvarlara götürür. Kanatlı hayvan yetiştiricilerini üstlendikleri görevler bunlardır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar için kariyer seçenekleri oldukça fazladır. Mezunlar kanatlı hayvan yetiştiriciliği üzerine hizmet veren çiftliklerde tavuk ve benzeri kanatlı hayvan yetiştiricisi, besi hayvanı yetiştirme ve yumurta üretimi takibi ve damızlık kanatlı hayvan yetiştirme üzerine çalışmalar gerçekleştirebilirler.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

ÖSYM’den 2022 KPSS’ye ilişkin duyuru - Trakya Bölgesi Sınır Kapıları - 2022 KPSS iptal edildi - 2022 Ön Lisans KPSS Başvuruları Başladı - 2022 KPSS Lisans soruları ve cevapları açıklandı! - YKS Tercihi için ipuçları - Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Bu bölümleri seçene ayda 6 bin TL’ye kadar karşılıksız burs - 2022 YKS tercih işlemleri başladı - Zonguldak Liseleri 2022 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Yozgat Liseleri 2022 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Yalova Liseleri 2022 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Van Liseleri 2022 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Tunceli Liseleri 2022 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Uşak Liseleri 2023 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB -
reklam